“Buz”, 3 bin öğrenciye karne hediyesi oldu - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

“Buz”, 3 bin öğrenciye karne hediyesi oldu

Bakanlık “tatilde ödev yok” dedi, başarılı öğrenciler Büyükşehir’in hediyesi ile eğlendi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin, 2015-2016 eğitim öğretim yılının birinci döneminde takdir, teşekkür ve onur belgesi getiren öğrencilere verdiği karne hediyesinden, 3 bin öğrenci yararlandı. Başarılı öğrenciler, tatilin ilk gününden itibaren Olimpik Buz Sporları Salonu’na adeta akın etti.

 

3 BİN ÇOCUK BUZA AKIN ETTİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 2015-2016 eğitim öğretim yılının birinci döneminde takdir, teşekkür ve onur belgesi alan öğrencilere karne hediyesi olarak Olimpik Buz Sporları Tesisinin kapılarını açmıştı. Karne hediyesini büyük bir sevinçle karşılayan öğrenciler ise tatilin ilk gününden itibaren Olimpik Buz Sporları Tesisine gelmeye başladı. 15 günlük tatil süresince bu uygulamadan 3 bin başarılı öğrenci yararlandı. Tatilin keyfini buzda çıkaran çocuklar, karne hediyesi için Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

 

MİLLİ EĞİTİMİN KARARINA YAKIŞAN UYGULAMA

Öte yandan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin öğrencilere yönelik tatil hediyesi, Milli Eğitim Bakanlığı’nın tatilin başında il müdürlüklerine gönderdiği yazı ile anlam kazandı. Bilindiği gibi Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, yarı yıl tatili öncesinde yayınladığı bir yazı ile öğrencilere tatilde ödev verilmemesi talimatını vermişti. Ödev yerine çocukların tatilde sosyal ve sportif faaliyetlere yönlendirilmesi istenen yazı, Kocaeli’nde, Büyükşehir Belediyesi’nin buz hediyesi ile karşılık buldu. Öğrenciler yarı yıl tatilinde hem eğlendi hem de spor yaparak vakitlerini en iyi şekilde değerlendirmiş oldu.

 

PATEN VE KASKLAR BÜYÜKŞEHİR’DEN

Başarılı öğrenciler 15 günlük yarı yıl tatilinde Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Cuma günleri ile hafta sonlarındaki halk seanslarında ücretsiz buz pateni yaptı. Buz pateni bilmeyen öğrencilere Büyükşehir Belediyesi tarafından eğitmenler tahsis edildi. Ayrıca paten ve kasklar da yine öğrencilere ücretsiz olarak verildi.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99