İzmit'te 5 madde geçti - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

İzmit'te 5 madde geçti

İzmit Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında yürütülen toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde ilk görüşme yapıldı. 60 maddelik taslağın ilk 5 maddesinde mutabakat sağlandı

İzmit Belediyesi ile Hizmet-İş Kocaeli Şubesi arasında 248 işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin ilk oturumu yapıldı. İzmit Belediye Başkanlığı toplantı salonunda yapılan ilk oturuma İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan ve Hizmet-İş Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy ile Yerel-Sen ve sendika yöneticileri katıldı. İlk toplantıda 60 maddelik taslağın ilk 5 maddesi kabul edildi. İkinci görüşmenin 9 Şubat saat 11.00’de Yerel-Sen’de yapılmasına karar verildi.

DAHA İYİ ŞARTLAR
İdris Ersoy, “İzmit, bu ilin en büyük şehri bu nedenle burada örgütlü olmak çok önemliydi. Bu nedenle işçi arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Başkanımız, işçi arkadaşlarımızın haklarını zamanında ve tam ödemektedir. İşçilere bu gözle bakan başkanımızın toplu sözleşmesinin de masada iyi şekilde biteceğine şüphemiz yok. Bizim gayemiz iş yerinde çalışma barışını sağlamak ve arkadaşlarımıza daha iyi çalışma şartları sağlamak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

ÇALIŞMA BARIŞI ÖNEMLİ
İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, “Önemi alın terinin karşılığının oluşturulmasıdır. belediye olarak hep bu hassasiyet içinde olduk ve olmaya da devam edeceğiz. İstiyoruz ki İzmit’teki kurumlarda çalışan işçilerin en mutlusu en huzurlusu bizim belediyemiz olsun. Bu konuda da iyi bir durumdayız. Bizim çalışanlarımız en iyisini hak ediyorlar. Sadece ücret olarak değerlendirilmemeli. Sosyal hayatıyla, çalışma şartlarıyla sosyal faaliyetlerimizde iyi durumda. Ben belediyemizin tüm çalışanlarını fedakarca çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Hem kurumsal dengeler hem de Türkiye’deki yapı açısından tabi ki makul seviyede olacaktır bu çalışma. Çalışma barışı da en az ücretler kadar önemlidir” şeklinde konuştu.

SOSYAL FAALİYETLER
Doğan, şunları söyledi: “Hizmet-İş ile daha çok huzurlu, mutlu bir dönem yaşayacağız umarım. Daha çok para demiyorum. İmkan olursa o da olur. Kağıda yazmak önemli değil ki, verilen tarihte o para yatırılabiliyor mu? Eskiden böyleydi aylar geçiyordu.Biz verebileceğimizi kağıda yazıyoruz. İnşallah işçimizin mutluluğu huzuru için yeni bir dönem olur. Hep kendimi sendikacı gibi görmüştüm SSK’da çalışmam nedeniyle, milletvekilliği döneminde de kanunlar bizim önümüzden geçerdi o nedenle bir sendikacı gibi düşünürüm, benim de sizden ricam, sizin başkan gibi düşünmeniz. Bu dönemde işçilerimize daha çok sosyal faaliyet yapmak istiyoruz. Klasik sosyal faaliyetlerin dışına çıkarak bunu daha da farklı bir noktaya taşıyalım diyoruz.”

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99