Doğan, Avrupa Çapında Bir Üniversitemiz Var - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Doğan, Avrupa Çapında Bir Üniversitemiz Var

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Kocaeli Üniversitesi Genel Sekreteri Fatih Akbulut’u ziyaret etti.

Oldukça sıcak ve samimi bir havada gerçekleşen ziyarette İzmit Belediyesi ile Kocaeli Üniversitesi arasındaki işbirliğinin önemine dikkat çeken Başkan Doğan, “ üniversitemiz bir anlamda şehrin bilim ışığı ve yol göstericisi. Gözbebeğimiz olan üniversitemiz İzmit ile Kocaeli ile gittikçe bütünleşiyor, daha fazla insanların yaşantısına uzanıyor. Türkiye çapında hatta Avrupa çapında bir üniversitemiz var. Biz çok daha güzel işlerin yapılabileceğine inanıyoruz. Gerek Rektörümüz, gerek dekanlarımız, genel sekreterimizle çok güzel ufuklara açılacağına inanıyoruz. Genel sekreterimiz daha önceden görev yaptığı MARKA’da  çok güzel çalışmalar yaptı. Üniversitemiz için de çok güzel çalışmalar yapacağına inanıyor ve güveniyoruz” dedi.

 

AMATEM KURULMASI İÇİN NE GEREKİYORSA YAPACAĞIZ

 

 Projelerden örnekler de veren Başkan Doğan, “öğrencilerimiz için üniversiteli pazarı projemiz var. Yanında sosyal tesisi olan bir birim de olacak. Projesi bitti, ihale aşamasına geldi. Öğrencilerimiz için Umuttepe kampüsünde 2 adet çorba çeşmesi kurduk. AMATEM konusunu da görüşüyoruz. İzmit Belediyesi olarak şehrimizde bir AMATEM’in kurulması yönünde elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız” şeklinde konuştu.

 

İZMİT, NEVZAT DOĞAN İLE HİZMETTE KALİTEYİ GÖRDÜ

 

KOU Genel Sekreteri Fatih Akbulut da ziyaret için Doğan’a teşekkür ederek, “Şehrimizde, Belediye Başkanımız Dr. Nevzat Doğan ile hizmetlerde kalite, hizmetlerin derinliği ve çeşitliliği arttı. Sosyal belediyecilik anlamında özellikle İzmit Belediyesi diğer belediyelerle kıyasladığımızda ön plana çıkmış durumda. Artık fen işleri belediyeciliğinin de ötesine geçildi, Sosyal Belediyecilik alanında ihtiyaçların karşılanması noktasına gelindi. Teknolojik alt yapının geliştirilmesi, bilgi toplumunun oluşturulması noktasında İzmit Belediyesi’nin ciddi çalışmaları var. Üniversitemizle birlikte yapılan pek çok faaliyette bunlara biz şahit olduk. Başkanımıza bu duyarlılığından dolayı teşekkür ediyoruz. Beraber yaptığımız bazı projeler var. Örneğin gençlerin pazar olarak kullanabilecekleri Üniversiteli Pazarı projemiz var. KOU Store diye Üniversitemizi tanıtıcı materyallerin satılacağı bir yer de olacak burada. AMATEM Çalışmamız var. Aynı zamanda Başkanımız sayesinde öğrencilerimiz çorba çeşmelerinden de faydalanıyor. Bunların dışında Belediyemiz ile kültürel faaliyetler noktasında işbirliklerimiz devam ediyor. Üniversite olarak yerel yönetimlerle işbirliğinin çok önemli olduğunu biliyoruz. Bunun için atılması gereken tüm adımları atıyoruz. Katkılarından dolayı İzmit Belediye Başkanımız Dr. Nevzat Doğan ve ekibine çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Başkan Doğan, KOU Genel Sekreter Yardımcısı Tahir Akman’ı da ziyaret ederek çeşitli konulalardı görüş alış verişinde bulundu.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99