İzmit Belediye Meclis Toplantısı Yapıldı - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

İzmit Belediye Meclis Toplantısı Yapıldı

İzmit Belediyesi Şubat dönemi meclis toplantısı yapıldı. Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, yurt dışında olduğu için meclise Belediye Başkan Vekili İbrahim Bulut başkanlık etti.

Mecliste CHP’li Şaban Sarıgülle’nin vefatıyla yedeklerden yerine gelen Aliye Hale Meriç de ilk kez yer aldı.

17 gündem maddesinin yer aldığı meclis toplantısında 3 madde detaylı görüşülmek üzere İmar Komisyonuna havale edilirken, Alikahya Atatürk Mahallesi’ndeki TEİAŞ 5. Bölge Müdürlüğü’nün teşekkülleri yatırım programı çerçevesinde Büyükşehir Belediye Meclisinde onaylanan 1/25000 ve 1/5000 ölçekli nazım imar planları doğrultusunda hazırlanan teknik altyapı alanı (trafo), enerji nakil hattı ve bağlantı yolu planlanmasını içeren 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliği teklifi ile ilgili İmar Komisyonunun raporu üyelerce kabul edildi. Gündem maddelerinden 7,8 ve 9. maddeleri komisyondan geldiği şekliyle kabul edil.
Katı Atık Entegre Tesisinin özel bir işletmeci / yatırımcı aracılığıyla kurulabilmesi konusunun araştırılarak imtiyaz sözleşmesinin imzalanması hususunda yetki alınması teklifi ile ilgili Çevre Sağlık ile Plan ve Bütçe Komisyonlarının raporu meclis toplantısında görüşülerek kabul edildi.
Gündemin 13,14,15,16 ve 17. maddeleri ilgili komisyonlarından geldiği şekliyle kabul edilirken CHP’li üyelerin eleştirilerini cevaplandıran Belediye Başkan Vekili İbrahim Bulut, “çöp konteynırlarından kesinlikle para alınmıyor. Alikahya’ya çok iş yapıldı. İzaydaş’ın kaldırılması konusunda her hangi bir beyanımız olmadı” şeklinde konuştu.
Bir sonraki meclis toplantısının 8 Mart Salı günü saat 15.00 de yapılması kararlaştırıldı.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99