Tüysüzler Davası Yine Ertelendi - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Tüysüzler Davası Yine Ertelendi

İzmit’in tanınan ailelerinden Tüysüzler’in 636 kişiyi dolandırdıkları iddiasıyla yargılandıkları davanın görülmesine bugün devam edildi. Görülen duruşma mahkemede ifade vermesi gereken davacıların duruşmaya gelmediği için eksik ifadelerin tamamlanması nedeniyle 23 Mart tarihine ertelendi.

Kocaeli 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülmeye devam edilen beşinci duruşmaya tutuksuz yargılanan sanıkların hiçbiri katılmazken, Cengiz Tüysüz ve Turgut Tüysüz’ün Avukatı Didem Zengin katıldı. Görülen duruşma hiçbir davacının katılmaması nedeniyle 5 dakika gibi kısa sürdü.

 


Kuyumculuk’un sahipleri olan Cengiz Tüysüz, Cemalettin Tüysüz, Yüksel Tüysüz ve Turgut Tüysüz iddiaya göre 636 kişiyi dolandırarak 27 Haziran günü kuyumcu dükkanının kepenklerini kapatarak kayıplara karışmıştı. Uzun süre bir haber alınamayan Tüysüzler tarafından dolandırıldıklarını iddia eden vatandaşlar savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu. Birçok bankaya da borcu olduğu bilinen Tüysüzler ailesi taşınmazlarının büyük bir bölümünü geçtiğimiz günlerde İzmirli bir iş adamına satmıştı. Bu sayede bankalara olan borçlarını kapatan Tüysüzler ailesinin sadece Şekerbank’a ve kuyumcu dükkanından alışveriş yapan 636 kişiye borcu kalmıştı.

 

DAVA 23 MART’A ERTELENDİ
Konuyla alakalı davanın görülmesine bugün Kocaeli 3’ncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi. Görülen duruşma 2 celsedir ifade vermeyen davacıların yine duruşmaya gelmemesi ve ifadelerin tamamlanması nedeniyle yalnızca 5 dakika sürdü. Duruşmada mahkeme heyeti mahkemede ifade vermesi gereken müştekilerin ifadelerinin ve dosyadaki eksikliklerin tamamlanması için duruşmayı 23 Mart tarihine erteledi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99