Gönüllü sıcak eller çocukları ısıtıyor - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Gönüllü sıcak eller çocukları ısıtıyor

Derince Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı’nın düzenlemiş olduğu "Gönüllü Sıcak Eller Çocukları Isıtıyor" projesi yüreklerin de ısınmasına neden oluyor

817 atkı ve bere elde edildi

Derince’de düzenlenen ve topluma örnek olan "Gönüllü Sıcak Eller Çocukları Isıtıyor" projesi kapsamında organizasyona destek verenler ve projeden yararlanacak kişiler düzenlenen törende bir araya geldi. Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde düzenlenen programda Derince Kaymakamı Mesut Yıldırım, Derince Belediye Başkan Yardımcısı Nurettin Işık, muhtarlar, kaymakamlık daire müdürleri, siyasi parti yöneticileri ile STK temsilcileri hazır bulundu. "Gönüllü Sıcak Eller Çocukları Isıtıyor" projesi kapsamında 420 kadına 2 bin adet yumak ve yeterli sayıda örgü şişi dağıtılarak, toplam 817 atkı ve bere elde edildi. Daha sonra bu atkı ve bereler ihtiyaç sahibi çocukların ve vatandaşların kullanımına sunularak, asgari maliyetle, azami fayda elde edilirken, projenin vakfa maliyeti ise 6 bin 875 TL oldu.

Bir tebessüm bile yeter
Programda açılış konuşmasını yapan Derince Kaymakamı Mesut Yıldırım, sosyal yardımlaşma ve dayanışmayı teşvik etmek amacıyla bu projenin hazırlandığını söyledi. “Gönüllü Sıcak Eller Çocukları Isıtıyor” projesinin örnek niteliğinde olduğunu söyleyen Kaymakam Yıldırım “Amacımız sosyal sorumluluk ve gönüllülük bilincimizi zenginleştirmek. Yardımların sadece maddi imkanlarla değil gönül zenginliği ile de yapılabileceğini göstermek. Hiçbir şey yapamıyorsak bir tebessüm etmemiz bile gönüllerin ısınmasına katkı sağlayacaktır” dedi. Derince İlçe Müftüsü Birol Nurlu da yaptığı konuşmada yardımlaşmanın önemine vurgu yaparken törende Artvin yöresi halk oyunları ekipleri sundukları gösterileriyle büyük beğeni topladı. ZHKM’de düzenlenen programın sonunda projeye katkı veren kadınlara teşekkür mektubu, çocuklara da protokol tarafından çeşitli hediyeler takdim edildi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99