Derince Esnaflarda Osman Koçyiğit büyük fark attı - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Derince Esnaflarda Osman Koçyiğit büyük fark attı

Derince Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinin kongresi yapıldı. İki adayın yarıştığı kongre gergin geçti. Mevcut başkan Osman Koçyiğit yeniden başkan seçildi.

Derince Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin olağan kongresi yapıldı. Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde gerçekleşen kongreye üyeler büyük ilgi gösterdi. Kongrede Derince Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bekir Sargın ile Derince Esnaf Sanatkarlar ve Kredi Kooperatifi başkanı Osman Koçyiğit başkanlık için yarıştı.
GECİKMELİ BAŞLADI
Saat 12.30 da başlamasın gereken kongre gecikmeli olarak başladı. ZHKM üst katında yapılan kongre içi imza vermesi gereken üyeler kuyruk oluşturdu. Kongre yaklaşık 2 saat gecikme ile başladı.Kongrenin divan başkanlığına Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi Marmara Bölge görevlisi Faruk Demir,katip üyeliklere Kaplan Sönmez Yıldız ile Zeynep Deniz Şen görevlendirildi. Ayrıca bakanlık yetkililerinden Nevzat Oruç ile Eda Balcı kongreyi takip etti. Kongrede daha sonra kooperatifin 2015 yılı raporları okunup ibra edildi.
ADAYLAR KISA KONUŞTU
Raporların okunup ibra edilmesinden sonra divan başkanı iki adaya konuşma yapmaları için 5 dakikalık süre verdi. Adaylardan ilk olarak konuşan Bekir Sargın oldu. Sargın salonun küçük olmasından dolayı salonu saunaya benzeretek şunları söyledi “Derince’de hepimiz birbirimizi tanıyoruz. Ben esnaf sanatkarlar odası başkanıyım. Osman bey bakalar odası başkanı ve muhtar. Aynı zamanda kooperatifin mevcut başkanı. Ben oylamanın kapalı olmasını istiyorum. Oy verenlerin rencide olmasını deşifre olmasını istemiyorum” dedi. Daha sonra kooperatif mevcut başkanı Osman Koçyiğit bir konuşma yaparak şunları söyledi “ Kooperatifi belli bir seviyeye gelmesinde mücadele verdik. Bu mücadelemizin hep beraber devam etmesi niyeti ile teşekkür ederim. Açık oylamadan yanayım. “ dedi

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99