AİLE TIP MERKEZİ’NDE “GÖZÜNÜZE SAĞLIK” UYGULAMALAR - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

AİLE TIP MERKEZİ’NDE “GÖZÜNÜZE SAĞLIK” UYGULAMALAR

Gölcük Donanma Caddesi’nde hizmet veren Aile Tıp Merkezi, göz hastalıkları polikliniğinde kataraktan, pterjium, göz kapağı bozuklukları ve şaşılık cerrahilerine kadar birçok göz hastalığının tedavisinde gözle görülür çözümler sunuyor

Aile Tıp Merkezi hizmet vermeye başladığı günden bu yana birçok branşta hızlı bir ivme yakalayarak, Gölcüklüler’e kaliteli sağlık hizmeti sunmaya devam ediyor. Aile Tıp Merkezi, Göz Hastalıkları uzmanı Op. Dr. Ruken ÇİNİK, göz hastalıkları konusunda zengin tıbbi cihaz desteği ile, hastalarımıza doğru tanılar sonucu, doğru tedavi yöntemleri sunabildiklerini ifade ediyor. Tıp merkezinde, Retina Hastalıkları tanısında önemli bir yere sahip olan Optik Koherens Tomografi çekimi, Göz Tansiyonu (glokom) tespit edilmesi halinde göz retina tabakasında hasar olup olmadığını tespit edebilmek amacıyla yapılan Optik Koherens Tomografi çekimi, Görme Alanı çekimi işlemleri, gözün Kornea tabakasının ilerleyici incelmesiyle giden bir hastalık olan Keratokonus hastalığından şüphelenilmesi halinde tanının kesinleştirilmesi amacıyla ve kırma kusuru olan hastaların excimer laser istemeleri durumunda gözlerinin laser işlemine uygun olup olmadığını anlamak için Korneal Topografi çekimi uygulanıyor.
RUKEN ÇİNİK KİMDİR?
1984 Ardahan doğumlu olan Ruken Çinik, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Uzmanlığını yine Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamlayan Çinik, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Diyarbakır Bismil Devlet Hastanesi’nde Göz Hastalıkları uzmanı olarak görev yapmıştır.

Tıp Merkezimizde Göz Hastalıkları polikliniğinde muayene edilen hastalarımızda çeşitli göz rahatsızlıkları tespit edilmesi durumunda Aile Konak Hastanesi'nde var olan zengin tıbbi cihaz desteği hastalarımızın tanılarını koymakta ve tedavilerini yönlendirmede bizlere imkan sağlamaktadır.
Ayrıca Tıp Merkezimizde katarakt, pterjium, göz kapağı bozuklukları ve şaşılık cerrahileri planlanan hastalarımızın ameliyatları Aile Konak Hastanesi'nde yapılabilmektedir.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99