Karla mücadele ara sokaklarda devam ediyor - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Karla mücadele ara sokaklarda devam ediyor

Büyükşehir ekipleri, hafta başında işe gidecek vatandaşların zorluk yaşamaması için ara sokaklarda da çalışma yapıyor

Kocaeli’ni cuma gününden bu yana etkisi altına alan tahminlerin üzerinde yaşanan kar yağışı ve soğuk hava etkisini hafta başında da devam ettiriyor. Hafta sonunda vatandaşların kış şartlarından olumsuz etkilenmemesi için mücadele eden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı karla mücadele ekipleri, hafta başında da halkımızın ev ve iş yerlerine kolay ulaşımını sağlamak amacıyla teyakkuz halindeydi. Ana caddeleri tamamen temizleyen ekipler, buzlanma yaşanan ara caddelerde de çalışma yaptı.

24 SAAT ARALIKSIZ ÇALIŞMA
Yurt genelinde etkili olan kar yağışının Kocaeli’de hayatı olumsuz etkilememesi için Büyükşehir ekipleri gece gündüz çalışıyor. Başta Ulaşım Dairesi Başkanlığı olmak üzere Fen İşleri Daire Başkanlığı, İtfaiye Dairesi Başkanlığı ve İSU ekipleri, kar yağışının etkili olduğu bölgelerde 24 saat boyunca aralıksız çalışıyor. Gece boyunca yollarda kar küreme ve tuzlama çalışmaları yapan ekipler, gündüz saatlerinde de ara sokaklarda vatandaşların sıkıntı yaşamaması için çalışıyor.

338 PERSONEL 122 ARAÇ
İlçelerde 73 farklı ana artere konuşlandırılan karla mücadele ekipleri kentin tüm noktalarına kısa sürede ulaşabilmesi için 338 personelle görev yapıyor. 122 adet araç karla mücadelede kullanılıyor. Ayrıca ilçelerde 36 kar bıçaklı traktör, 92 farklı grup köy yolunda 24 saat hizmet veriyor.

TOPLU TAŞIMA KULLANILMALI
Karla mücadele çalışmaları esnasında İl Afet Koordinasyon Müdürlüğü ve Karayolları Bölge Müdürlüğü ile de iş birliği sağlanacak. Ulaşım Dairesi Başkanlığı vatandaşları kar yağışının yoğun olduğu durumlarda toplu taşıma vasıtalarını kullanmaları, kendi araçları ile yola çıkacak olanları ise kış lastiği ve zincir takmaları hususunda uyardı.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99