MARKA, diş fobinizi ortadan kaldıracak! - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

MARKA, diş fobinizi ortadan kaldıracak!

Yahyakaptan Mahallesinde 23 Ocak’ta açılışı yapılacak olan MARKA Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, diş hekimlerine yönelik yeni yönetmeliğe uygun olarak A tipi merkez şeklinde dizayn edildi. Bu anlamda MARKA, Kocaeli’de ilk ve tek olma özelliği taşıyor.

Kocaeli, yeni bir diş hastanesine kavuşuyor. Özel Marka Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, 23 Ocak Cumartesi günü saat 13.00’te kapılarını resmen açıyor. Diş sağlığına uzun yıllarını vermiş, konusunda uzman 6 hekimin bir araya gelerek kurduğu Özel Marka Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, 23 Ocak Cumartesi günü saat 13.00’te açılıyor. “Ailenizin diş hekimiyiz” sloganıyla yola çıkan Marka, her yaş grubundan hastaya hizmet verecek, diş fobisini de ortadan kaldıracak.

 

YAHYAKAPTAN’DA

Tüm branşlarda uzman hekim kadrosuyla Özel Yahya Kaptan Mahallesi’nde, Arastapark AVM bünyesindeki son derece modern ve şık binada hizmet verecek olan Özel Marka Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin açılışı öncesinde kahvaltılı bir basın toplantısı düzenlendi. Basın toplantısında, Marka’nın uzman kadrosu hakkında basın mensuplarına bilgilendirme yapıldı.

 

KOCAELİ’DE İLK VE TEK “A TİPİ” MERKEZ

Bilindiği gibi, 3 Şubat 2015’te Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmelik gereği ağız ve diş sağlığı hizmeti sunan özel sağlık kuruluşları A ve B tipi olarak sınıflandırıldı. Özel Marka Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi de “A tipi” ağız ve diş sağlığı merkezlerden biri. A tipi merkezler, modern ve çağdaş fiziki koşullarda, uzman personelle hizmet veren merkezler olarak biliniyor. Kahvaltıda bilgilendirmede bulunan Dr. Dt. Semih Taşveren “Eğer diş fobiniz varsa iğne görmeye dayanamıyorsunuz, o koltuğa oturamıyorsunuz ve şiddetli diş ağrısı çekiyorsunuz sizi genel anestezi ameliyathanemizde tedavinizi yapıyoruz” dedi.

 

GÜÇLÜ BİR YAPI

Taşveren, A tipi merkezlerin koşulları diğer sınıflara göre çok daha ağır olduğunu belirterek “Teknolojik gelişmeleri yakından takip edebilen, gelişmiş materyal ve üretim kalitesiyle garantili sağlık hizmeti vermeyi hedefleyen A tipi ağız diş sağlığı merkezleri, ülkemizde önemli bir boşluğu dolduracak. Özel Marka Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi de Kocaeli’de güçlü bir yapıyla halkın karşısına çıkarak, sağlık hizmetini kaliteli ve uygun fiyata sunmayı amaçlıyor” dedi.

 

HEDEF; DÜNYA MARKASI OLMAK

Ülkemiz sağlık turizmi sektöründe dünyanın üçüncü ülkesi konumunda. Ağız ve diş sağlığı konusunda da sayılı ülkeler arasında yer alıyoruz. Türkiye sağlık alanında dünyada liderliğe oynarken, Özel Marka Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi de bunun bir parçası olmak amacıyla yola çıktı. Hedef; sadece ulusal değil, dünya markası olabilmek.

 

OTOPARK SORUNU YOK

Marka Diş bu hedefe kilitlenen, diş sağlığına yıllarını vermiş, konularında uzman 6 hekimin bir araya gelmesiyle kuruldu. Lokasyon olarak Yahya Kaptan Mahallesi’nin seçilmesinin nedeni ise; Hem merkezi bir yer olması, hem hastaların kolayca ulaşım sağlayabilmesi, hem de otopark sorunu olmaması.

 

HER ŞEY DÜŞÜNÜLMÜŞ

Özel Marka Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Yahya Kaptan Mahallesi’nde, Arastapark AVM’nin hemen yanındaki 1000 metrekarelik kapalı alanda hizmet verecek. Merkezde modern bir ameliyathaneden hasta müşahade birimine, çocuk kliniğinden çocuk oyun alanlarına, gelişmiş radyoloji görüntüleme biriminden dinlenme alanlarına kadar her şey düşünülmüş.

 

10 HEKİM GÖREV YAPACAK

Özel Marka Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde konusunda uzman 10 doktor ve  1 anestezi uzmanı görev yapacak. Merkezde ayrıca 20 yardımcı personel çalışacak. “Ailenizin diş hekimiyiz” sloganıyla yola çıkan Marka’da, sıfır yaştan geriatri hastalarına kadar bütün yaş gruplarının tedavisi yapılacak.

 

ENGELLER KALKIYOR

Özel Marka Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, engelleri kaldırmak için de harekete geçti. Neredeyse imkansız olarak bilinen engellilerin diş tedavileri bundan böyle Marka’nın uzman kadrosu gözetiminde, sedasyon veya genel anesteziyle yapılabilecek. Marka’nın hedeflerinden biri de diş fobisini ortadan kaldırmak.

 

“UZMAN KADRO”

Dt. HASAN ACAR

1982 yılında girdiği Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1987 yılında mezun olmuştur. 1987-2015 yılları arasında İzmit Derince’de serbest diş hekimi olarak çalışmaya devam etmekte olup, Özel Marka Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin kurucu ve yönetici diş hekimidir.

 

Dr. Dt. SEMİH TAŞVEREN

1992 yılında girdiği Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1998 yılında mezun olmuştur. 2000 yılında doktora eğitimi için hak kazandığı Cumhuriyet Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 2004 yılında protetik diş tedavisi uzmanı unvanıyla doktor olarak mezun olmuştur. 2004-2008 yılları arasında aktif olarak Sivas’ta protetik diş tedavisi uzmanı olarak çalışmıştır. 2008 yılından itibaren Kocaeli’de ikamet edip, Özel Kartepe Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ve Özel Mavi Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde kurucu ve yönetici diş hekimi olarak çalışmıştır. Şu an Özel Marka Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde görev yapmaktadır. Uzmanlık alanı: Protetik Diş Tedavisi Uzmanı

 

Dr. Dt. AKIN ERDEM YAĞAN

2003 yılında girdiği Çukurova Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 2008 yılında mezun olmuştur. 2008 yılında doktora eğitimi için hak kazandığı Erciyes Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 2014 yılında periodontolog unvanıyla doktor olarak mezun olmuştur. 2008-2014 yılları arasında aktif olarak Kayseri’de peridontolog olarak çalışmıştır. 2014 yılından itibaren Kocaeli’de ikamet edip, şu an Özel Marka Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde görev yapmaktadır. Uzmanlık alanı: Diş Eti Hastalıkları ve Cerrahisi Uzmanı

 

Dr. Dt. GÜLŞAH YAĞAN

2003 yılında girdiği Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 2008 yılında mezun olmuştur. 2008 yılında doktora eğitimi için hak kazandığı Erciyes Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 2015 yılında ortodonti uzmanı unvanıyla doktor olarak mezun olmuştur. 2014 yılından itibaren Kocaeli’de ikamet edip, şu an Özel Marka Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde görev yapmaktadır. Uzmanlık alanı: Ortodonti Uzmanı

 

Dr. Dt. SERHAT ŞAHİN ÇALIŞKAN

2002 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 2007 yılında mezun olmuştur. 2007 yılında doktora eğitimi için hak kazandığı Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 2011 yılında pedodontist (çocuk diş hekimi) unvanıyla doktor olarak mezun olmuştur. 2011 yılından itibaren pedodontist olarak aktif bir şekilde çalıştığı Kocaeli’de şu an Özel Marka Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde görev yapmaktadır. Uzmanlık alanı: Çocuk Diş Hekimi (Pedodonti Uzmanı)

 

Dr. Dt. SERAP MOROĞLU ÖZDAMAR

2001 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 2006 yılında mezun olmuştur. 2006 yılında doktora eğitimi için hak kazandığı Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 2012 yılında ağız, diş ve çene cerrahisi uzmanı unvanıyla doktor olarak mezun olmuştur. İstanbul’da ikamet edip, şu an Özel Marka Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde görev yapmaktadır. Uzmanlık alanı: Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı

 

Dt.RUKİYE ACAR

1983 yılında girdiği Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1988 yılında mezun olmuştur. 1989-2000 yılları arasında Derince’de çalışmıştır. 2000-2015 yılları arasında İzmit merkezde serbest diş hekimi olarak çalışmış olup şu an Özel Marka Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde görev yapmaktadır.

 

Dt. ERDEM ETKİN

1998 yılında girdiği Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 2003 yılında mezun olmuştur. 2003-2015 yılları arasında Adapazarı ve İzmit’te serbest diş hekimi olarak çalışmış olup şu an Özel Marka Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde görev yapmaktadır.

 

Dt. SEBAHATTİN ÖZKESER

2010 yılında girdiği Kocaeli Üniversitesi Diş Hekimi Fakültesi’nden 2015 yılında mezun olmuştur. Meslek hayatına serbest diş hekimi olarak devam etmekte olup şu an Özel Marka Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde görev yapmaktadır. 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99