SGK’da büyük operasyon - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

SGK’da büyük operasyon

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından Körfez ilçesinde düzenlenen operasyonda sahte ve usulsüz düzenlenen ilaç reçeteleri ile SGY’yı 1 milyon 75 bin TL zarara uğrattıkları öne sürülen 4’ü kamu görevlisi 6 kişi gözaltına alındı.

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi Mali Büro Amirliği ekipleri tarafından, SGK’yı 1 milyon 75 bin TL zarara uğrattıkları öne sürülen şebekeye düzenlenen operasyonda 6 kişi gözaltına alındı. Alınan bilgiye göre Körfez ilçesinde faaliyet gösteren İ.E. isimli eczanede majistral (el yapımı) ilaç reçetelerinin Türkiye ve Kocaeli ortalamasının üzerinde olması nedeniyle soruşturma başlatıldı. Yapılan araştırmalar sonucunda eczanede çok sayıda sahte tıbbi mama reçetesi düzenlenerek SGK’ya fatura edildiği tespit edildi.

Adliyeye sevk edildiler
Soruşturma kapsamında sahte ve usulsüz olarak düzenlenen ilaç kullanımı ve hasta katılım payından muaf ilaç raporlarına bağlı olarak tıbbi mama reçetesi yaklaşık 150 hastanın bilgisi dışında düzenlendiği, bu sahte reçeteler ile SGK’nın 1 milyon 75 bin 660 TL zarara uğratıldığı belirlendi. Olayın ortaya çıkmasının ardından söz konusu eczaneden D.G. ve R.T. ile kamu görevlisi olan B.B., H.Y., H.U, ve M.G. isimli şahıslar gözaltına alındı. Gözaltına alınan 6 kişi sorgulanmak üzere Kocaeli Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Burada işlemleri tamamlanan 6 kişi sabah saatlerinde adliyeye sevk edildi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99