Belediyeden Ailelere Ücretsiz Rehberlik Hizmeti - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Belediyeden Ailelere Ücretsiz Rehberlik Hizmeti

İnsan odaklı çalışmalara büyük önem veren İzmit Belediyesi, Aile Rehberlik Merkezi ile aile birliğinin devamını bozacak olumsuzluklar konusunda da önemli bir görev üstleniyor. Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın isteği ile kurulan Aile Rehberlik Merkezi Cephanelik’teki Kadın Sosyal Yaşam Merkezi içinde faaliyet gösteriyor.

Aile Rehberlik Merkezi’nin sürdürülebilir bir aile birliği için çok önemli olduğunu söyleyen yetkililer” 2 uzman sosyoloğun görev yaptığı merkeze, aile içi iletişim problemi olanlar, boşanmış ya da boşanmak üzere olan çiftler, engelli çocuğa sahip aileler, teknoloji bağımlılığı ( bilgisayar, cep telefonu, televizyon vb.) olan yetişkinler/çocuklar, çocuklarına daha iyi örnek olmak isteyenler, meslek seçiminde ve sınav kaygıları konusunda çocuklarına doğru yardımcı olmak isteyenler, ergenlik dönemi sorunu yaşayan aileler, ailesinde cinsel sapkınlık tavırlarına maruz kalan bireyler/çocuklar, anne ve baba olmaya hazırlananlar, madde bağımlığı sorunu yaşayanlar, yaşanan kayıplar nedeniyle ruhsal travma yaşayanlar, aile içi fiziksel, duygusal, ekonomik şiddete maruz kalanlar başvurabiliyor. Geçtiğimiz Eylül ayında açılan ve şimdiye kadar 35 aileye danışmanlık hizmeti verilen merkezden yararlanmak isteyenlerin 331 54 00 numaralı telefondan randevu alabilecekleri öğrenildi. Yetkililer, danışmanlık hizmetinin uzun süreli bir hizmet olduğunu belirterek” amacımız ailelere en iyi şekilde hizmet edip aile birliğinin sağlıklı şekilde devamını sağlamaktır. Verilen hizmetler ücretsizdir” dediler.

TANITIMLAR YAPILIYOR

İzmit Belediyesi Kültür Müdürlüğü Sosyal İşler Birimi’ne bağlı olarak yürütülen merkezin faaliyetleri, verilen hizmetler, alınabilecek danışmanlıklar hakkında bilgilendirmeler de yapılıyor. İlgililer, şimdiye kadar İzmit sınırlarındaki okullarda görev yapan rehber öğretmenlere ve mahalle muhtarlarına Aile Danışmanlık Merkezi hakkında bilgilendirmede bulunulduğunu belirterek” yeni yıl ile birlikte mahalle konakları ve emekli evlerinde merkezi tanıtmaya başladık. Mahallede Gün Var etkinliği içerisinde bir araya gelen kadınlara Aile Rehberlik Merkezi uzman psikoloğu tarafından merkezin işleyişi, psikolojik danışmanlığa ne zaman ihtiyaç duyulabileceği, psikolojik desteğe ihtiyaç duymanın ayıp sayılmaması gerektiği gibi konularda bilgilendirme yapıyoruz. Toplantılarda katılımcıların sorularına da cevap veriliyor” dediler.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99