İbrahim Bulut, Büyükşehir meclis üyesi oldu - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

İbrahim Bulut, Büyükşehir meclis üyesi oldu

24 Aralık’ta vefat eden CHP’li Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Şaban Sarıgülle’den boşalan meclis üyeliklerine, AK Partili İbrahim Bulut getirildi. Kararı İzmit 1’inci ilçe seçim kurulu tebliğ etti

İzmit Belediye Meclisi’nde Şaban Sarıgülle’nin yerine CHP’nin listesinde ilk yedekte bulunan Hale Meriç, Büyükşehir’de boşalan bu üyeliğe ise Ak Parti’den İbrahim Bulut getirildi. İlçe seçim kurulu tarafından tebliğ edilen görevlendirme, meclis üyelerine dağılan oy hesaplanarak yapıldı. İzmit Beledîyle Başkan Yardımcısı ve meclis üyesi İbrahim Bulut, “bu durum bana da sürpriz oldu” dedi.

ALINAN OYA GÖRE
İlçe seçim kurumlunun görevlendirme tebliğsinde “2972 sayılı Mali İdareler Kanunu’nun 6. maddesi ile 24. Maddesinin a bendine göre “büyükşehir meclis üyeleri, her ilçe için seçilmiş olan asıl üyelerin seçiliş sırasına göre baştan başlayarak yeterli sayıya inilmek suretiyle bulunur. Buna göre kalan süre İbrahim Bulut tarafından tamamlanacaktır” deniyor.

İZMİT MECLİSİ’NE MERİÇ
Bu arada, Şaban Sarıgülle’nin vefatı nedeniyle boşalan İzmit Belediye Meclis üyeliğine CHP’nin 1. sıra yedeği olan Aliye Hale Meriç davet edildi. İzmit İlçe Kadın Kolları eski Başkanı, halen İzmit İlçe Yönetim Kurulu üyesi olan Hale Meriç, önümüzdeki ay yapılacak toplantıya İzmit Belediye Meclis üyesi olarak katılacak.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99