KO-MEK çağımızın sanatçılarını yetiştiriyor - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

KO-MEK çağımızın sanatçılarını yetiştiriyor

KO-MEK kursiyerlerinden Seniha Özdil, yaptığı yağlı boya eserleri sergiledi

Sanayisi ile Türkiye’de önde gelen şehirlerden olan Kocaeli’ de meslek eğitimlerinin yanı sıra sanat eğitimlerinin de ileri düzeyde olması, Kocaeli’nin aynı zamanda sanat yönünden de öncü bir şehir olduğunu gösteriyor. Bu anlamda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin en önemli projelerinden birisi olan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları(KO-MEK), verdiği sanat eğitimleriyle yeni yeteneklerin keşfedilmesinde ve toplumun her kesimine yön veren sanatçı insanların yetişmesinde aktif rol oynuyor.

BİNLERCE YETENEK
Bugüne kadar yüzlerce farklı branşta yüzbinlerce insana meslek ve sanat eğitimleri veren Halk Üniversitesi KO-MEK, bu eğitim öğretim sezonunda 156 farklı branşta 25 bin 279 kursiyerle Türkiye’nin önde gelen eğitim kurumlarından biri olma vasfıyla kalitesini de ispatlamaya devam ediyor.

10 YILLIK KURSİYER
İşte bu kursiyerlerden birisi olan ve yaklaşık 10 yıldır KO-MEK kurslarında farklı branşlarda eğitim alan İŞ-KUR’dan emekli resim sanatçısı Seniha Özdil, KO-MEK bünyesinde başladığı sanat hayatında önemli aşamalar kat ederek resim sergisi açtı. Çalışmalarında Yağlı Boya, ‪‎3Boyutlu‬ Yağlı Boya, ‪Ahşap‬ Dağlama, Kuru Boya, Dokulu Kâğıt Üzerine Pastel Boya, Zımpara Üzerine Pastel Boya, Ahşap Üzerine Ebruli, Ahşap Üzerine Akrilik tekniklerine ve Soyut Resimlere de yer veren sanatçının eserleri 1 hafta boyunca Cumhuriyet Parkı’nda bulunan ‪‎İzmit‬ ‪Sanat‬ Galerisi’nde sanatseverlerin ve Kocaeli halkının beğenisine sunuluyor.

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR
Resim sanatına KO-MEK’te başlayan Özdil, uzun yıllardır farklı branşta eğitimler alarak kendini geliştirdiğini ve KO-MEK kurslarının çok faydasını gördüğünü belirterek, Arapça’dan bilgisayara, ahşap boyamadan resme birçok branşta kursa geldiğini, resim branşına birkaç dönem devam ettikten sonra evinde çalışmalar yaptığını söyledi. KO-MEK’ in müdavimlerinden olduğunu ifade eden Özdil, ‘’Çeşitli tarzlarda denemeler yapıyorum. Bu sergide bunları değerlendirme fırsatı buldum. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na Sanat Evi Çalışanlarına, KO-MEK’ e ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum’’ şeklinde konuştu. Sanatçının eserleri 10 Ocak Pazar günü akşamına kadar sanatseverlerin ve Kocaeli halkının ziyaretine açık olacak.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99