Efe, İlimtepe’de çöp fabrikası istemiyor - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Efe, İlimtepe’de çöp fabrikası istemiyor

Körfez Ticaret Odası Başkanı Mustafa Efe, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Körfez İlimtepe’ye yapmayı planladığı ve halk arasında “çöp fabrikası” olarak bilinen tesisin zararlarından bahsederek çöp fabrikasının İlimtepe’ye yapılmasına karşı olduklarını söyledi.

Körfez Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Efe, İlimtepe’de Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılması planlanan çöp fabrikasına karşı olduklarını belirten bir basın açıklaması yaptı. Oda binasında yapılan basın açıklamasına meclis üyeleri, Körfez ilçesinde bulunan oda başkanları, mahalle muhtarları ve dernek yöneticileri katıldı. Körfez Ticaret Odası adına konuşan Efe, tesisin kurulması halinde oluşabilecek olumsuz durumları sıralayarak projenin hayata geçirilmemesini istedi.

Geleceğe dair umutları yok eder
Kurulması planlanan çöp tesisinin düşük yoğunluklu konut projelerinin bulunduğu bu yerleşim alanının 2 km kuzey doğusuna yapılmasının planlandığını belirten Efe, “Yerleşim açısından Körfez için son şans olan İlimtepe bölgesine böyle bir tesisi yapılması, Körfez’in geleceğine dair umutların yok edilmesidir. Söz konusu tesis yeri, en ufak bir endüstriyel tesis dahi bulunmayan, bitki örtüsü ve diğer canlı varlıkları ile bakir ormanlık bir alanın tam ortasındadır. Ayrıca Kocaeli’nin markası haline gelen Çenesuyu su kaynağının üzerindedir” dedi.

Herkesi göreve davet ediyoruz
Bizler KTO, Körfez Esnaf Odası, Şoförler Odası, Körfez İlçesinin tüm muhtarları ve dernekleri olarak, doğal hayatın tahribine yol açacak, ilçeye gayriadil bir şekilde külfet yükleyecek, yerleşim açısından Körfez için son şans olan İlimtepe ile birlikte Körfez’in geleceğine dair umutların yok olmasına ve 150 bin vatandaşın hayatını çekilmez hale getirerek çok büyük sosyal sıkıntılara sebep olacak tesisin bu alana yapılmamasını istiyoruz. Bu konuda yetki ve sorumluluğu olan herkesi göreve davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99