Aile Konak Hastanesi Halkı Bilinçlendirmeye Devam Ediyor - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Aile Konak Hastanesi Halkı Bilinçlendirmeye Devam Ediyor

Aile Konak Hastanesi, düzenlediği Halk Seminerleri ile, farklı branşlardan farklı konularla halkı sağlık konusunda bilinçledirmeye devam ediyor

Özel Aile Konak Hastanesi, geleneksel hale getirdiği halk seminerleri ile farklı konulardan, konusunda uzman hekimlerle sağlık konusunda bilnçlendirme amaçlı seminerlerine ara vermeden devam ediyor. Son olarak, Kocaeli bölgesinde yaygın olarak görülen Astım Hastalığı konusunda Göğüs Hastalıkları uzmanı Uz. Dr. Gülşah Derinkuyu, Başiskele Belediyesi’ne ait Sepetlipınar Semt Konağı ve Yeşilkent Semt Konağı’nda seminerler verdi. Astım Hastalığı’nın çeşitlerinden bahseden DERİNKUYU, özellikle Kocaeli Bölgesi’nin sanayi bölgesi olması sebebiyle Astım, KOAH gibi hastalarının dikkatli olması gerektiğini ifade etti.

RİSK FAKTÖRLERİ NELER
Göğüs Hastalıkları uzmanı Gülşeh DERİNKUYU, Astım Hastalığının risklerine dikkat çekerek, evcil hayvan tüyleri gibi allerjenlerin, iç ortam hava kirliliğine sebep olan sigara dumanı, deodorantlar gibi etkenlerin, dış ortam kirliliğine sebep olan egzost dumanı, baca dumanı, havaya salınan gazlar gibi birçok etenin Astım Hastalığını tetikleyerek, olumsuz sonuçlar doğurabileceğini söyledi. AstımmHastalığı’nın tanısını koyarken, şikayetler ve belirtilerin neler olduğu ve solunum testinin çok önemli olduğunu belirten Derinkuyu, tüm bunların sonrasında doğru tedavi süreci yürütebilmek için röntgen, kan ve allerji testlerinin de yapılması gerektiğinin altını çizdi.

ASTIMI TETİKLEYEN NEDENLER
Astım Hastalığı konusunda detaylı bilgiler veren Gülşah Derinkuyu, Astım Hastalığının tetikleyen nedenler arasında, allerjenlerin, mesleksel etkenlerin, sigara, ev içi ve dışı hava kirliliği,infeksiyonlar, nezle, sinüzit, burun polibi gibi etkenler, Reflü, Psikolojik faktörlerin ve kullanılan ilaçlarla birlikte beslenme alışkanlıkalrının da bulunduğunu ifade etti. Aynı zamanda toplumda %30-40 oranındaki astım hastalarında Obezite olduğunu belirten Derinkuyu beslenme şekillerinin de Astım’ı tetikleyen önemli faktörler arasında olduğunu söyledi.

SEMİNERLER DEVAM EDECEK
Aile Konak Hastanesi halk seminerlerinin yanı sıra farklı meslek grupları ve kuruluşlara vereceği seminerl programını 2016’da da devam ettirmeyi planlıyor. Seminer Programları, Göğüs Hastalıkları’nın yanı sıra, kadın doğum, Kulak Burun boğaz, Psikoloji dallarından ilgi çekecek farklı konularla üstelik ücretsiz olarak devem edecek.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99