Başiskele yollar açık. Hizmette aksama yok - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Başiskele yollar açık. Hizmette aksama yok

Yoğun kar yağışı ile birlikte karla mücadele programını uygulamaya geçiren Başiskele Belediyesi 24 saat görev başında. Temizlik İşleri, Park Bahçeler ve Fen İşleri Müdürlüğü koordinasyonu ile çalışmalar gece gündüz devam ediyor. Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’ın karla mücadele çalışmalarını önemsediğinin bilincinde olan ilgili personel sahadaki çalışmalarını ekip ruhu ile başarı ile gerçekleştiriyor.

Meteorolojinin uyarıları doğrultusunda önlemlerini alarak Başiskele’nin 5 noktasında Karla Mücadele İstasyonlarındaki yerini 29 iş makinası ile alan 121 kişilik ekip kar yağışının başladığı günden beri görev başında. Yoğun kar yağışının etkisini gösterdiği Başiskele’de ulaşımın aksamaması için kar küreme ve tuzlama çalışması gerçekleştiren Karla Mücadele Timi kar yağışının ardından olumsuz koşulların oluşmaması için önlemler alıyor. Bunun için de öncelikli olarak ana güzergâhların açık tutulması için çalışmalar yapılıyor. Ayrıca Cenaze hizmetleri, çöp toplama ve aşevi hizmetleri de kar yağışından etkilenmeden gerçekleşiyor.

Başiskele Belediyesi’nin kış ve karla mücadele programının önceden planlandığını, Başiskele halkının ve gelen misafirlerin mağdur olmamaları için Fen İşleri Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile Temizlik İşleri Müdürlüğü işbirliğinde koordineli bir çalışma gerçekleştiğini belirten Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz 37 mahallemizde bu yöndeki çalışmalarımız öncelikli olarak ana arterlerde devam ediyor. Amacımız olumsuz kış şartlarında yolların açık tutulması ve hizmetlerin aksamadan devam etmesidir dedi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99