Körfez’de Karla Mücadele Başladı - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Körfez’de Karla Mücadele Başladı

Körfez Belediyesi, dün gece başlayan ve aralıklar ile devam eden kar yağışının ardından Körfez'in çeşitli bölgelerinde sabah saatlerine kadar kar temizleme çalışması yaptı.

İlimtepe, Hereke ve çevresi kar beyazı görüntüsüyle kartpostalları aratmayacak bir görüntüye sahip olurken, Körfez Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri de kar yağışının meydana getirebileceği olumsuzlukları ortadan kaldırmak ve kentteki günlük yaşamın aksamaması için çalışmalara başladı. 50 kişiden oluşan gece ve gündüz ekibi, 36 mahallede meydana gelebilecek olumsuzluklar için müdahale ediyor.
Ulaşım Körfez’de Sorunsuz
Körfez Belediyesi soğuk ve yağışlı havanın kendisini göstermesiyle çalışmalarına başladı. Yağan karın günlük yaşamı engellememesi için cadde, sokak ve kaldırımlarda kar küreme çalışmalarına devam ediyor. Çalışmalarda öncelik verilmesi gereken bölgelere yoğunlaşan ekipler, otobüs güzergâhlarını ulaşıma açık hale getirdi. Kepçe ve greyderlerle karlar temizlenirken bir yandan da buzlanmanın önlenmesi için tuz atma çalışmaları yapılıyor. Kar yağışının yolları kayganlaştırması ve buzlanmayı da beraberinde getirmesi neticesinde yaşanabilecek sorunların önüne geçmek için Körfez Belediyesi tuzlama çalışmalarının yanı sıra 50 personel, iki kar küreme aracı, bir greyder, altı adet kazıcı, iki adet yükleyici, iki kamyon aracıyla müdahale ediyor.
Körfez Belediyesinin kısa sürede cadde ve sokaklarının karını temizlemesi, vatandaşlar arasında da memnuniyetle karşılandı. Çok sayıda vatandaş, belediye çalışmalarından memnun olduklarını dile getirerek, belediye çalışmalarına zaman zaman kendilerinin de destek verdiklerini ifade ettiler.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99