Kriz geçiren vatandaşın imdadına zabıta yetişti - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Kriz geçiren vatandaşın imdadına zabıta yetişti

Büyükşehir Zabıtası, sara hastası vatandaşa ilk müdahalede bulundu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri, İzmit Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde devriye atarken yol kenarında baygınlık geçiren Fatih Gürkan adlı vatandaşa ilk müdahalede bulundu. Sara krizi geçirdiği anlaşılan vatandaşın kendine zarar vermesini önleyen ekipler, ambülansı arayıp hastaneye ulaşmasını sağladı.

CAN VE MAL GÜVENLİĞİ İÇİN
Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı İhtisas Şube Müdürlüğü ekipleri görev sorumluğu alanlarında devriye atarak olası olumsuzlukların önüne geçiyor. Bu kapsamda araçlı ve yaya ekipler, yağmur kar demeden vatandaşların can ve mal güvenliği için hizmet veriyor. Ekipler karşılaştıkları vakalara görev sorumlukları dahilinde anında müdahale ediyor.

ZABITA EKİPLERİ İLK MÜDAHALEYİ YAPTI
Kent merkezinde devriye atan Büyükşehir Zabıta İhtisas Şube Müdürlüğü ekipleri, kaldırımda baygın bir vatandaşı tespit etti. Zabıta ekipleri Fatih Gürkan adlı vatandaşın sara krizi geçirdiğini anlayınca ilk müdahalede bulundu. Ekipler ilk olarak vatandaşın giysilerini gevşeterek rahatlamasını sağladı. Ardından kendine zarar vermemesi için güvenli bir bölgeye yatırılan vatandaşa ambülans gelene kadar yanında refakat edildi.

SORUN YAŞANMADI
Gerekli ilk yardım sayesinde herhangi bir sorun yaşamadan ambülansa bindirilen vatandaş hastanede müşahede altına alındı. Polis ekiplerinin de yardım ettiği vatandaşın sağlık durumu ise iyi.

SARA KRİZİ GEÇİRENE İLK MÜDAHALE NASIL YAPILIR?
Rahat olarak yere yatırın, giysilerini gevşetin. Çevresinden ona zarar verebilecek sert, kesici eşyaları uzaklaştırın. Başının altına yumuşak bir şey koyun. Yan çevirin, böylece tükürüğü yere akar. Ağzına hiçbir şey koymayın. Havale durduktan sonra eğer istiyorsa uyumasına izin verin. Arka arkaya havale geçiriyorsa veya havale 5 dakikadan uzun sürmüşse tıbbi destek gereklidir.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99