Flaş Kocaeli

Körfez’de Yaprak Temizliği

Körfez Belediyesi, havaların soğumasıyla yollara dökülen sonbahar yapraklarını, yağışlı havalarda mazgalları tıkamaması için yoğun şekilde temizliyor.

Çok Sayıda Temizlik Ekibi Çalışmalarını Sürdürüyor
Körfez Belediyesi Temizlik Ekipleri, rutin temizlik hizmetlerinin yanı sıra mevsim geçişlerinde, yaprak dökümü gibi bir çalışma gerektiren temizlik faaliyetlerini de gerçekleştiriyor. Körfez’de çınar ağacı ve diğer yapraklı ağaçların çok olması nedeniyle cadde, sokak ve parklarda sararan yapraklar dalından koparak kaldırım ve yolları süslüyor. Ekipler, özellikle mazgalların tıkanmaması için büyük önem taşıyan yaprak temizliğinde, yağış sezonu öncesinde çok sayıda temizlik ekibiyle çalışmalarını artırdı.
Tehlikeli Biçimde Uzayan Ağaç Dallar Budanıyor
Bu amaçla Körfez’de özellikle çok sayıda çınar ağacının bulunduğu bölgelerde yol süpürge araçları ve temizlik ekipleriyle yaprak temizliği yapıyor. Kentin birçok mahallesinde devam eden çalışmalarda ekipler halkın taleplerini de ön planda tutarak çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Kirazlıyalı, Hacı Osman ve Atalar Mahallesinde çalışmalarını yoğunlaştıran belediye ekipleri, tehlikeli biçimde uzayan ağaç dallarını da buduyor. Yaprak temizliği, kar düşünceye kadar veya ağaçlarda yapraklar tamamen bitinceye kadar devam edecek.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99