Kocaeli Emlakçılar Odası kuruldu - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Kocaeli Emlakçılar Odası kuruldu

Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne bağlı Kocaeli Emlakçılar Odası, Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Denetim Kurulu Üyesi Ahmet Pekin başkanlığında kuruldu.

Kocaeli’deki 502 emlakçının bir araya gelmesiyle, Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne bağlı olarak Kocaeli Emlakçılar Odası kuruldu. Dün düzenlenen basın toplantısında odanın kuruluş işlemlerinin başlattığını duyuran Ahmet Pekin’in başkanlığındaki toplantıya Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Kemal Kaya, Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkan Vekili Kadir Durmuş, Kocaeli Emlakçılar Derneği (KEMDER) Başkanı Nejat Baylan ve odanın kurucu üyeleri katılım gösterdi.

13 BİN ESNAF HİÇBİR ODAYA KAYITLI DEĞİL
Toplantının açılış konuşmasını yapan Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Kemal Kaya, “502 kişiye ulaşınca oda kurmak için başvuruda bulundular ve yetkiyi aldılar. Kurulduktan 90 sonra odanın kuruluş genel kurulu yapılacak. Bu 90 günlük süreçte de görevli arkadaşlar kuruluş mevzuatını yönetecekler. Ben tüm emlakçı arkadaşlarıma ve müteşebbis heyetine teşekkür ediyorum” dedi. Kaya’nın ardından Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkan Vekili Kadir Durmuş, “Kadir Durmuş “Biz her oda kurmak isteyen müteşebbise yardımcı olmak zorundayız. İlimizde 13 bin kişinin odaya kayıt olmadığı tespit edildi. 398 emlakçı arkadaşımız da odaya kayıtlı değil” sözleri ile odaya kayıt olanlarla ilgili bilgiler verdi.

“MEŞAKKATLİ ÇALIŞMA SONUCUNDA YETKİYİ ALDIM”
Kocaeli Esnaf Odası’nın Kurucu Başkanı Ahmet Pekin, “Uzun, sabırlı, disiplinli ve meşakkatli bir çalışma neticesinde Kocaeli Emlakçılar Odası’nı kurmak için yetki aldım. Bu serüvene Nejat Bayhan’ın başkanlığında 2009 yılında KEMDER Yönetim Kurulu üyesi seçilerek başladım. 2012 yılına kadar ekip arkadaşlarımla, ciddi çalışmalara imza attık fakat dernekten emlakçılar odasının kurulamayacağını anladık. Bunun üzerine dört arkadaş dernekten ayrıldık ve 2014 yılında Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odası yönetim kurulu üyeliğine seçildim. Daha sonra Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Denetimi’ne seçildim ve oda kurma faaliyetlerimizi ekip arkadaşlarımızla birlikte hızlandırdık ve bugün yetkiyi almış durumdayız”dedi.

“KOCALEİ’YE CİDDİ KATKILAR SAĞLAYACAKLAR”
Pekin, “Bundan sonra ekip arkadaşlarımla titiz, kararlı ve disiplinli çalışmalarımıza devam edip kurmuş olduğumuz Kocaeli Emlakçılar Odası’nın geriye kalan işlemlerini de tamamlayarak nihayete erdireceğiz” ifadelerini kullandı. Pekin’in ardından sözü alan KEMDER Başkanı Nejat Baylan, “Arıt Kocaeli’de hedefler ve çıta ok yükselmiştir. Mesleğimizin saygılığı, tanınırlığı ve güvenliği noktasında arkadaşlarımızın Kocaelililere çok ciddi katkılar sağlayacağına inanıyorum. Odamızın yönetimi oluşması sonrasında yapacağı çalışmalarda çok başarılı olacağına inanıyorum” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99