Flaş Kocaeli

Beşir Derneğinden Yardım Tırı Yola Çıktı

Beşir Derneği tarafından organize edilen yardım tırı yola çıktı. Bayır-Bucak Türkmenleri, Suriyeliler başta olmak üzere yardıma ihtiyaç sahibi ailelere gönderildi

Beşir Derneği tarafından organize edilen yardım tırı yola çıktı. Bayır-Bucak Türkmenleri, Suriyeliler başta olmak üzere yardıma ihtiyaç sahibi ailelere yönelik toplanan yardımlar yola çıktı. Beşir Derneği İzmit Şubesi tarafından organize edilen yardımlarda bugüne kadar yedi tır gönderildi.

100 BİN TL’YE HAZIRLANDI
Son gönderilen tır üç hafta içerisinde hazırlandı. Hazırlanan tır içerisinde 20 ton Un, 5 ton gıda kolisi, 300 adet battaniye, 40 adet çocuk battaniyesi, 1800 adet ekmek mayası, 3829 adet muhtelif gıda, 300 kg mama ve 150 koli çocuk bezi yer alıyor. Her bir tıın bedeli 100 bin TL olarak açıklandı.

SAHİP ÇIKMAYA ÇALIŞIYORUZ
Perşembe pazarında düzenlenen törende konuşan Beşir Derneği Kocaeli Temsilcisi Utku Erikli “Kanayan yara ortadoğudur. Ortadoğu çok farklı bir coğrafya. Her dönemde malum ülkeler varlıklarını farklı niyetlerle ortaya koymuştur. Bizim niyetimiz bu coğrafyada bulunan ihtiyaç sahibi mazlumlara ulaşmak. Onlarla bu acıyı paylaşmak. Biz bu coğrafyada ecdadımızın mirası olan vakıf medeniyetine sahip çıkmaya çalışıyoruz” dedi.

GÜNLÜK 25 BİN EKMEK
Nerede mahzun ve mahcup bir gönül var ise orada olmanın gayretindeyiz diyen Erikli “Beşir Derneği olarak sosyal sorumluluk kapsamında başlattığımız yardım kampanyaları devam ediyor. Bayır Bucak Türkmen kardeşlerimiz dahil Suriye ve diğer ihtiyaç sahibi insanlar için temel ihtiyaç maddelerinden oluşan kış dönemi yardım kampanyamızı sonuçlandırdık. Beşir Derneği olarak Kilis’te kurulan ekmek fırınımızda günlük 25 bin ekmek üretilip Suriyeli ve diğer ihtiyaç sahibi insanlara verilmektedir” açıklamasında bulundu.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99