Flaş Kocaeli

Üzülmez, Kartepelileri Dinlemeye Devam Ediyor

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in yeni yönetim modeli çerçevesinde hayata geçirdiği ve Cuma günleri gerçekleştirdiği “Kartepe’yi Dinliyoruz” projesi adı altındaki mahalle gezilerinin 2015 ayağını İstasyon Mahallesi ile tamamladı.

Yılın son mahalle gezisinde gün boyu İstasyon Mahallesi’nde esnaf, hasta ve yaşlı ziyareti gerçekleştiren Başkan Üzülmez, Kartepelileri dinlemeye devam etti. Başkan Üzülmez, icracı müdürlerinden oluşan ekibiyle birlikte, 7’den 77’ye herkese ulaştı, dertlerini dinledi sorunlarla ilgili açıklamalarda bulundu. İstasyon Mahalle muhtarı Şerif Tezcan’ın ev sahipliğinde başkan ve beraberindeki heyet ana cadde üzerinde yaya olarak girmedik iş yeri bırakmadı. Mahalle sakinlerinin yoğun ilgisi ile karşılaşan Başkan Üzülmez, etrafında sevgi çemberi oluşturan çocuklarla moral depoladı.

Başkan Üzülmez, cuma namazı çıkışı Dörtyol Kahvesinde yeni yönetim modelinin bir ayağı olarak “Kartepe’yi Dinliyoruz” adlı projesi çerçevesinde mahalle sakinleri ile istişare toplantısında bir araya geldi. Hemşehrilerinin sorunlarını tek tek dinleyen Başkan Üzülmez, ulaşım, sağlık, eğitim ve alt yapı konularındaki taleplerle ilgili ürettikleri çözümler ve yatırım programları hakkında mahalle sakinlerine bilgiler aktardı.

Kartepemizin her yerine hizmet götürdük. Bu mahallemizde de beklentilere karşılık veren hizmetleri gerçekleştirdik. Mahallenin kaderini değiştirecek battı çıktı projesi Karayollarında onay aşamasında. 2016 yılı içerisinde çok önemli projelerden biri de İstasyon Mahallemizi diğer mahallelere ve İzmit ilçesine kavuşturacak 20 metrelik duble yol projemiz çok önemli bir yol projesi olarak hayata geçecek.

Yine yürüyüş yolumuzu güzelleştiren canlılık katan bisiklet yolu projemizi İstasyon Mahallemizde yaptık” dedi. Başkan Üzülmez, hizmet belediyeciliği ve sosyal belediyecilik anlamında mahallede gerçekleştirilen çalışmaları da tek tek anlattı.

Külliye ve Meydan Projemiz Prestij Katacak

Kartepe ile ilgili planlamalar çerçevesinde cazibeyi artıracak çalışmalar içinde bulunduklarını belirten Başkan Üzülmez, “En önemli gündem maddesi olarak mahalle için düşündüğü vizyon projesini paylaştı. Başkan Üzülmez, “Kartepe’nin en merkezi ve yoğun mahallelerinden biri olan İstasyon Mahallesi ve yürüyüş yolu güzergahını canlandıracak bir proje tasarladık. İstasyon Mahallemize Külliye ve Meydan Projemizle ayrı bir canlılık getirmeyi planlıyoruz. Uzun bir zamandır muhtarımızla, meclis üyelerimizle hocalarımızla paylaştığımız bir cami projemiz var. Mevcut caminin yerine düşünülen bu proje ile taşın altına bizde elimizi koyalım dedik. Allah rızası için yaptığımız tüm çalışmalarımız gibi inşallah bu projeyi de sizlerin desteği ile yapacağız” dedi.

Proje yetkilileri tarafından sunulan İstasyon Mahallesi Külliye ve Meydan Projesi’nin içerisinde yer alan foksiyonlar mahalle sakinleri ile paylaşıldı. Cami ile ilgili vatandaşların talepleri de tek tek alındı. Başkan Üzülmez, mahalle sakinleri tarafından da beğenilen proje ile ilgili iletilen taleplerin değerlendirileceğini ifade etti.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99