Kartepe Turizm Master Planları İçin İhaleye Çıkıyor - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Kartepe Turizm Master Planları İçin İhaleye Çıkıyor

Kartepe’de turizmin planlı bir şekilde gelişmesi için yoğun bir çalışma içerisinde bulunan Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, ilçenin turizm bölgesi ilan edilmesi için Master Plan çalışmalarını da hızlandırdı. Bu kapsamda Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğü’nden gerekli fon yardımı da alındı. Kartepe’nin turizm master planları yapım işi için kamu ihale bülteninde ihale ilanı da yapıldı.

Sahip olduğu değerler ve eşsiz doğal güzellikleri ile bir çekim merkezi olan Kartepe ilçesinde turizmin planlı bir şekilde gelişmesi adına Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in öncülüğünde önemli adımlar atılıyor. Dört mevsimin yaşandığı tarihsel, kültürel, doğal ve turistik yönleriyle ön plana çıkan genç ilçelerden Kartepe’nin tanıtılması, doğa turizminin desteklenmesi ve sektörel kalkınmanın sağlanması yönündeki çalışmalar Başkan Üzülmez’in direktifleri doğrultusunda ekibi tarafından titizlikle yürütülüyor.

Geleceğin Kartepesi’ni inşa etmek için tüm enerjisini ve bilgi birikimini ortaya koyan Başkan Üzülmez, hedefleri doğrultusunda Kartepe’nin Turizm Bölgesi ilan edilmesi için Master Planı çalışmalarını bizzat takip ediyor. Merkezi hükümetin desteğini de alan Kartepe Belediyesi, Kartepe’nin turizminin düzenli gelişmesi ve yatırımcıların kolaylıkla yatırımlarını yapabilmesi için Turizm Master Planı çalışmalarında da belli noktaya geldi. Kartepe’deki yaylaların turizme açılması ve dağ içi turistik tesislerin arttırılması için bölgenin Turizm Bölgesi ilan edilmesi ile ilgili yapılacak çalışmaya Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğü’nden gerekli fon yardımı da alındı.

Planlama alanı olarak, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde ilçe olan Kartepe Belediyesi sınırlarının kapsadığı alan planlama alanıdır. Kartepe ilçe sınırını kapsayan turizm master plan raporu, master plan ve plan hükümleri iş kapsamında yer aldı. Kartepe Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğü tarafından talep edilen, alan ve kapsamı belirlenen Kartepe Turizm Master Planları yapım işi için Kamu ihale bülteninde ihale ilanı da yapıldı. Turizm Master Planları için 18 Ocak 2016 günü saat 10.00’da açık ihale usulü ile ihalesi gerçekleştirilecek. İhale, Kartepe Belediyesi Toplantı Salonu’nda yapılacak ve yerli istekliler katılabilecek. İhale ile ilgili Kartepe Belediyesi Destek Hizmetler Müdürlüğü Fatih Sultan Mehmet Mahallesi Dicle Caddesi No 12 adresinden bilgi alınabilir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiye ise Elektronik Kamu Alımları Platformu’nda yer alan ihale dokümanından ulaşılabilir.

Kartepe’nin Geleceğine Yatırım

Kartepe Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğü tarafından yürütülen Kartepe Turizm Master Planlarının son durumunu değerlendiren Başkan Üzülmez, “Kartepe’nin geleceğini şekillendirmek adına planlama çalışmalarımızı da titizlikle yürüyoruz. Kartepe’nin Turizm Master Planları yapılarak turizm yatırımcılarının daha iyi şekilde yönlendirilmesi sağlanacak. İlçeye yatırım yapmak isteyen yatırımcıların yatırım yapabilecekleri alanlar belli olacak. Dağ içi turistik tesislerin yerleri belirlenecek. Yayla turizminin gelişimini de sağlayacak master plan, yaylalarında yeniden planlamasının önünü açacak. Master planı 2016 yılı sonuna kadar bitirmeyi hedefliyoruz. Bundan sonrada bölgenin turizm bölgesi ilan edilmesi ile ilgili çalışmalarımıza hız vereceğiz” dedi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99