Doğan, Cumhurbaşkanı’nı İzmit’e Davet Etti - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Doğan, Cumhurbaşkanı’nı İzmit’e Davet Etti

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Gazimagosa Yeniboğaziçi Belediyesi ile kardeş belediyecilik protokolünü imzalamak için bu ülkeye gitti. İzmit Belediye Başkanı, yavru vatan Kıbrıs’ta bir dizi ziyaretlerde de bulundu.

PROTOOKOL İMZALANDI

Başkan Doğan’ı KKTC’nde kardeş belediyesi protokolü imzalayacağı Yeniboğaziçi Belediye Başkanı Katip Demir karşıladı. Demir, Başkan Doğan’ı misafir etmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek” kardeş belediye teklifimizi kabul ettiğiniz için sizlere ne kadar teşekkür etsek azdır. Sizlerin bilgi ve tecrübelerinden her zaman istifade etmek isteriz” dedi. Başkan Doğan da Kuzey Kıbrıs’ta bulunmaktan mutlu olduklarını belirterek” İzmit şehri bir markadır.

DOĞAN, ÇOK MUTLUYUZ

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin çok güzide bir belediyesi olan Yeniboğaziçi Belediyesi ile kardeş belediye olmaktan bizler de çok mutluyuz. Biz, sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun önderliğinde gerçekten belediyeciliği, halkı merkeze alan, halkı mutlu eden, halkı refah içerisinde yaşatan bir anlayışla çalışıyoruz. Liderlerimizin 2023, 2053, 2071 hedefleri, doğrultusunda belediyecilik yapan şehirlerimizi bir yandan, çevresiyle, estetiğiyle, yaşam kalitesiyle yükseltirken diğer yandan da sosyal yaşam olarak da sanatıyla, bilimiyle daha yaşanabilir bir şehir haline getirmeye çalışıyoruz. Karşılıklı bu çalışmalarımızı daha güzel noktalara taşımak için kardeş şehirler sözleşmemizi imzalıyoruz. Çok ortak paydamız var. Özellikle bizler İzmit’imizi bir turizm kenti haline getirmeye çalışıyoruz. Herkes İzmit’i sanayi kenti olarak biliyor. İzmit’i Roma, Bizans, Osmanlı ve Cumhuriyet dönemi eserlerinin sergilendiği, sağlık turizminin, doğa turizminin, kültür turizminin yaşandığı bir şehir haline getirmek için çalışıyoruz İnanıyorum ki, Yeniboğaziçi Belediyemiz ile güzel bir işbirliğimiz olacak. Daha önceden beri var olan gönül bağları şimdi belediyecilik anlamında da devam edecek ve ebediyete kadar sürecek.. Biz inanıyoruz ki hem ticari, hem sosyal, hem şehircilik anlamında, bu kurduğumuz bağların çok güzel sonuçları olacak. Burada ki kardeşlerimize, İzmit’teki kardeşlerimize daha güzel bir yaşam için katkı sağlamayı hedefliyoruz. Birlik ve beraberliğimizin halkımıza mutluluk getirmesini temenni ediyorum” şeklinde konuştu.
Başkan Doğan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanı Dr. Faiz Sucuoğlu ile KKTC Belediyeler Birliği’ni de ziyaret etti.

CUMHURBAŞKANI KABUL ETTİ

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ı KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı da kabul etti. Oldukça sıcak ve samimi bir havada gerçekleşen ziyarette Başkan Doğan, Cumhurbaşkanı Akıncı’yı İzmit’e davet etti. Doğan, sayın Cumhurbaşkanımız Mustafa Akıncı’ya bizleri kabul ettikleri için teşekkür ediyorum” dedi. KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı da Başkan Doğan’a daveti için teşekkür ederek, fırsat bulduğu taktirde İzmit’e gelmek istediğini ifade etti.
Başkan Doğan’a Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ziyaretinde yardımcısı Güray Oruç da eşlik etti.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99