Art Nicomedia İzmit turizmini konuşu - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Art Nicomedia İzmit turizmini konuşu

Art Nicomedia Kültür Sanat Derneği, kent turizmi konulu toplantıda Kocaeli Sağlık Turizm Derneği, Doğu Marmara Marka Kalkınma Ajansı(MARKA)ve Ramada Plaza İzmit Otel yöneticileriyle biraraya geldi.

Ramada Plaza İzmit Otel’de gerçekleştirilen toplantıya, Art Nicomedia Kültür Sanat Derneği Başkanı Akın Ülkü Sevinç, Başkan Danışmanı Elif Tarakçı Uzan, Yönetim Kurulu Üyeleri Abdullah Coştu, Serkan Karabağ, Berrin Kelebek, Doğu Marmara Marka Kalkınma Ajansı(MARKA) Planlama, Programlama ve Koordinasyon Uzmanı Kerim Ekrem, Kocaeli Sağlık Turizm Derneği Başkanı Feyza Demir, Yönetim Kurulu Üyeleri Sevil Çağlar, Sinem Kardeş, Begüm Çağın, Tümay Mercan ve Ramada Plaza İzmit Otel Genel Müdürü Cengiz Caner katıldı. Art Nicomedia Kültür Sanat Derneği Danışmanı Elif Tarakçı Uzan’ın modere ettiği toplantının gündemi İzmit ve Kocaeli’nin sahip olduğu turizm potansiyeli ve uygulanabilir turizm projelerinin hayata geçirilmesi oldu.

Tanıtıma Ve Turistik Erişilebilirliğe İhtiyaç Var
Toplantının açılış konuşmasını yapan Art Nicomedia Kültür Sanat Derneği Başkanı Akın Ülkü Sevinç “Biz İzmit’in turizm kenti olma sürecine 5-10 yıllık bir konjöktürle yaklaşıyoruz. İzmit kenti sahip olduğu tarihsel geçmişi ve 500’e yakın tescilli tarihi ve turistik alan ve unsurla Türkiye’deki birçok kentten çok daha fazla tarihi değere sahip bir kent olmasına rağmen tarihsel bilinirlik ve turizm erişilebilirliği açısından en az tanınan kentlerden biridir. Bu konuda tüm kent dinamikleri ulusal ve uluslararası boyutlarda somut adımlar atarak harekete geçmelidir. Art Nicomedia Derneği olarak bugüne kadar kentimizin özellikle uluslararası platformlarda tanıtımına katkıda bulunacak 22 proje gerçekleştirdik. Bu projeler bizim için başlangıç projeleriydi. İzmit’in beynelminel tanıtıma ve turistik erişilebilirliğe taşıyacak projelere ihtiyacı var. Avrupa ve uzakdoğuda bulunan proje ortaklarımızla birlikte 2016 yılı ve sonrasında çok daha fazla ses getirecek projeler gerçekleştirmeyi planlıyoruz.” şeklinde konuştu. Kocaeli Sağlık Turizm Derneği Başkanı Feyza Demir, İzmit’in sağlık turizmi alanında önemli aşamalar kaydettiğini, dernek olarak yurtdışında katıldıkları çeşitli fuar organizasyonlarında bu konuda yaptıkları çalışmaları anlattıklarını belirtti. Doğu Marmara Marka Kalkınma Ajansı(MARKA) Planlama, Programlama ve Koordinasyon Uzmanı Kerim Ekrem ise önümüzdeki dönemde açacakları hibe programlarıyla kent turizminin gelişimine destek olacaklarını söyledi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99