Flaş Kocaeli

Çat Kaymakamından Körfez Çatlılara Ziyaret

Erzurum Çat İlçe Kaymakamı Ramazan Pektaş Kocaeli Çatlılar Derneğine hayırlı olsun ve tanışma ziyaretinde bulundu.

Haber

Erzurumlu vatandaşların yoğunlukta yaşadığı Kocaeli Körfez ilçesinde kurulan Kocaeli Erzurum Çat İlçesi ve Civar Köyleri Derneği ilk resmi misafirini ağırladı. Derneğin resmi açılışından önce gerçekleşen tanışma ziyareti Körfez de ki hemşerilerini mutlu ederken Erzurum Çat Kaymakamı Ramazan Pektaş Çat ilçesinde yapılan faaliyetlerden, yatırımlardan ve ilçenin güncel durumundan bahsetti. Ev sahipliğini dernek başkanı Erdal Durmuş’un yaptığı ziyarete, dernek yönetimi ve üyelerinin yanı sıra İl milli eğitim eski müdür yardımcısı Hayati Aydın, Körfez Belediyesi eski yazı işleri müdürü Osman Yurt, Gençlik kolları başkanı Cüneyt Kurtbaş ve yönetimi yoğun ilgi göstererek Çat kaymamı Pektaş’a Çat özlemlerini ilettiler.

Kocaeli Çatlılar Derneği Başkanı Erdal Durmuş bu ziyaretten memnuniyetini dile getirirken, derneğin faaliyetleri ve projeleri hakkında da bilgi verdi. Durmuş; “memleketimizin yüzlerce kilometre ötesinde yaptığımız tüm faaliyetlerin asıl amacı kültürümüzü örf ve adetlerimizi yaşamak ve sonra ki nesiller aktarmaktır ”dedi. Katılan tüm dernek üyeleriyle tek tek tanışan kaymakam Pektaş üyelerle samimi bir sohbet gerçekleştirdi. Dernek sözcüsü Salih Kurtbaş ve Körfez Belediye Meclis Üyesi Ömer Yılmaz’da kısa birer konuşma yaparak kaymakam Pektaş’a Çat ilçesine yapılan hizmetlerden dolayı teşekkür etti. Kurtbaş konuşmasında, Körfez ilçesinin bugüne gelmesinde Erzurumluların ve özellikle Çatlıların büyük katkısı olduğunu vurguladı. Programda dernek adına onursal başkan iş adamı Şeref Durmuş ve Çatlı iş adamı Efraim Yılmaz kaymakam Pektaş’a teşekkür plaketlerini takdim ettiler.

Pektaş Çat ilçesinde görev yapmaktan mutlu olduğunu ve vatandaşlarla samimi bir şekilde çalıştıklarının altını çizerken; “bugün burada sizleri böyle kalabalık görünce kendimi Çat’ta hissettim. Kendi kültürünüzü memleketinizden uzakta böylesine kozmopolitik bir nüfusa sahip olan Kocaeli’de yaşatmanız gelenek ve göreneklerimizi devam ettirmeniz ve birbirinize olan bağlılığınızı tebrik ederim. Burayı memleketiniz gibi benimsemeniz ve Çat’ı unutmayarak Körfez’de ve Kocaeli’de yaşatmanız gelecek nesillerinde kültürümüzü yaşatmasını sağlayacaktır” dedi. Pektaş konuşmasında ayrıca Çat ilçesine yapılmakta olan kütüphane arsasını bağışlayan ve yapım aşamasında desteklerini esirgemeyen Körfez de ikamet eden, aslen Çatlı olan, Beşyıldız Group firması yönetim kurulu başkanı iş adamı Efraim Yılmaz ve Yılmaz ailesine de teşekkür etti.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

catlı - 21 Aralık 2015 15:03
cok guzelolmuş catlılarla gurur duyuyorum hepinize sevgiler birileri patlasınrn

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99