Başkan, spor merkezinin açılışında teftiş yaptı - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Başkan, spor merkezinin açılışında teftiş yaptı

Kocaaeli’nin en güzel ilçesi 7 yıldızlı kent Başiskele dün yeni bir spor merkezi kazandı. Bayanlara özel olan spor merkezi Başiskeleli hanımların hizmetine hazır. Başkan Karaosmanoğlu ‘da açılışa katıldı. Tüm spor aletlerini bizzat ve ilk defa kendi denedi. Hüseyin Ayaz’da ona eşlik etti

7 Yıldızlı kent Başiskele yeni bir spor merkezi kazandı. Başiskeleli bayanlara özel olarak hizmet edecek olan Hayme Hatun Bayan Spor Merkezi’nin ismi Osmanlı Devleti'nin kurucusu olan Osman Gazi'nin büyükannesi, Ertuğrul Gazi'nin annesinden alıyor. Ömer Ağa Mahallesinde açılışı dün gerçekleştirilen spor merkezinin açılışına Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, Ömer Ağa Mahalle Muhtarı İsmail Özkar geç de olsa açılışın sonlarına da doğru AKP Milletvekili Zeki Aygün katıldı.

YEMEK VE ÇAY İKRAM EDİLDİ
Açılışa katılım oldukça yoğun olduğu gözlenirken, mahallelerden gelen misafirlere yemek ve çay ikramında bulunuldu. Ayrıca misafirlere kışın kendini hissettirmeye başladığı şu günlerde herkesin ihtiyacı olan Başiskele Belediyesi logosunun bulunduğu atkı hediye edildi. Açılışta ilk sözü alan Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, bayanlara özel spor merkezinin açılışını yapmaktan dolayı gurur içinde olduğunu belirterek Başiskeleli bayanları çok şanslı olduğunu söyledi.

EĞİTİMDE YILDIZ KENT
Ayaz “Bulunduğumuz Ömer Ağa mahallesinde önemli gelişmeler kat ettik. Bundan sonra da yapacağımız birçok çalışma var. Merkezdeki ilköğretim okulumuz çok eski bir durumda bu okulumuz için yeni bir yer ayarlıyoruz. İmar ekibimizle bir araya gelip bu konuyu konuştuk. Daha modern bir tesis yaparak bölge halkının ve çocukların hizmetine sunacağız. Eğitimle yıldız olduk diye yetinmiyoruz, katkı vermeye devam ediyoruz. Sizlerle birlikte daha çok yeni projelerin açılışını yapmaya devam edeceğiz” dedi.

7 MİLYONDAN 61 MİLYONA
Ayaz konuşmasının devamında “Her geçen gün bölgemize değer katmaya devam edeceğiz. Her girdiğimiz yarışta birinciliği bize verdiniz. Sizlere olan borcumuzu ödeme gayretindeyiz. Gururla mutlulukla alnımız açık bir şekilde Kocaeli kamuoyunun karşısındayız. Verdiğiniz emanete hıyanet etmedik. Elde ettiğimiz bütün kazanımları, gelirleri, katma değeri Başiskele halkıyla paylaşıyoruz. Bugüne kadar yapmış olduğumuz çalışmalarda 2009 yılında aldığımız bütçe 7 Milyon Lira iken 2014 yılındaki 56 Milyon 2015 yılında ise 61 Milyon Liradır” ifadelerini kullandı.

SPOR ALETLERİNİ DENEDİLER
Ayaz’dan sonra söz alan İbrahim Karaosmanoğlu, merkezin Başiskele’ye hayırlı olmasını temenni ederek, tüm bayanları merkezi gezip görmeye ve spor yapmaya davet etti. Protokol konuşmalarının ardından açılış kurdelesini İbrahim Karaosmanoğlu ve Hüseyin Ayaz birlikte kesti. Açılış kurdelesinin kesilmesinden sonra Karaosmanoğlu ve Ayaz misafirlere birlikte merkezi gezdi. Karaosmanoğlu neredeyse tüm spor aletlerini kullandı ve “Burası boş kalmasın” teminatını verdi. Spor merkezinin içine hayran kalan özellikle de bayan misafirler Başiskele’de yaşamaktan dolayı mutlu olduklarını dile getirdi.

SPOR MERKEZNİN ÖZELLİKLERİ VE SPORA YAPILAN DİĞER HİZMETLER
530 metrekare alana kurulan Hayme Hatun Bayan Spor Merkezi içerisinde fitness, aerobiz, pilates, soyunma odası, dinlenme odası, bayan kuaförü, kafeterya mevcut. Ayrıca Başiskele’ye kazandırılan diğer hizmetleri ise şöyle sıralayabiliriz 690 metrekare alana kurulan Hoylan Sokak Parkı, Seymen Kartonsan Okulu Basketbol ve Voleybol sahası, Yuvacık İlköğretim okuluna basketbol sahası ve çocuk oyun grubu, Serdar Mahallesinde koza sokak mevkiine 2000 metrekare alana kurulu Engelsiz Park, Karşıyaka’ya 800 metrekarelik futbol sahası, Paşadağ Mahallesine Yakamoz çocuk parkı ve basketbol sahası ve son olarak da Vezirçiftliği Mahallesine Futbol sahası kazandırıldı.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99