Akgün Otomotiv Volvo açıldı - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Akgün Otomotiv Volvo açıldı

Akgün Şirketler Grubu, Volvo Car Turkey ailesine katılarak, yetkili satıcısını İzmit Sanayi Mahallesi’nde açtı.

Farklı sektörlerdeki atılımlarıyla dikkat çeken Akgün Şirketler Grubu, Volvo Car Turkey’e katılarak Volvo’nun yeni konseptteki ilk mağazasını İzmit Sanayi Mahallesi’nde açtı. Büyük çoğunluğu seramik olmak üzere; tuğla, kiremit, vitrifiye, mobilya sektörlerinde 11 fabrikada ve otomotiv, lojistik ve akaryakıt sektörlerindeki şirketleriyle birlikte 4 bine yakın personeli ile ticari faaliyetlerine devam ediyor. 1985 yılından bu yana Ford markasını temsil eden Akgün Otomotiv, şimdi de Volvo Cars ile birleşerek İzmit’e satış, satış sonrası, sigorta ve ikinci el hizmetleri sunacak. Dün gerçekleştirilen açılışta konuşan Akgün Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Akgün, “Bizim markamız gibi Volvo da sağlam olduğu için yeni konseptte Volvo’nun ilk plazasını yapmak bize nasip oldu” dedi.

 

İLGİ BÜYÜK OLDU

Görkemli açılışa, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Uşak Valisi Ahmet Okur, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Refah Partisi Eski Rize Milletvekili Şevki Yılmaz, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, AKP Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Fırıncılar Odası Federasyon Başkanı Halil İbrahim Balcı, Kocaeli Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı, MÜSİAD eski Başkanı Recep Bilal Şengün ve çok sayıda davetli katılım gösterdi.

 

“3 FABRİKADAN 11 FABRİKAYA ÇIKARDIK”

Akgün Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Akgün, “ 1915 yılında Çanakkale Savaşı’nda şehit düşen dedem Süleyman Akgün’den kalan tahta kapılarla girdiğimiz sanayi hamlesinden, ata mesleğimizi geliştirdik ve bugün pek çok fabrikada hizmet veriyoruz. Babamızdan aldığımız üç fabrikayı daha yukarıya taşımamız lazım dedik ve biz üç kardeş olarak 11 fabrikaya çıkardık. Ben 3. nesilim. Ben çocuklarımı da bu iş kollarında çalıştırıyorum ve dördüncü nesli hazırlıyorum. 7 Haziran seçimlerine kadar ülkemizde büyük bir istikrar vardı. O tarihten 1 Kasım tarihine kadar ben çok sıkıntılı günler geçirdim ve geceleri uykularım kaçtı. Ancak neyse ki 1 Kasım’da yeniden istikrarı yakaladık ve hizmetimize devam ettik” ifadelerini kullandı.

 

“VOLVO DA MARKAMIZ GİBİ SAĞLAM”

Ford’dan sonra neden Volvo markasını seçtiklerini dile getiren Akgün, “Bizim markamız gibi Volvo da sağlam olduğu için yeni konseptte Volvo’nun ilk plazasını yapmak bize nasip oldu. Bu konuda bize yardımcı olan tüm Volvo yöneticilerine de teşekkürlerimi iletiyorum. Volvo’nun prensibi güvenlik ve sağlamlıktır. Bizim araçlarda şimdi yeni bir sistem gibi gördüğümüz mekanizmaları Volvo 1945 yılında geliştirmiştir. Türkiye’de kadar çalışır ve ekonomiye katkı sağlarsak, ülkemize de katkılar sağlamış olacağız. Bugün Türkiye’nin ilk 1000 ithalatçısı ve en hızlı büyüyen ilk 100 şirketi arasında yer alıyoruz. Otomotiv sektöründeki 30 yıllık tecrübelerimizle, Volvo Cars’ın yeni yetkili satıcı konseptine uygun inşa ettiğimiz bu tesiste, Volvo müşterilerine hizmet vereceğiz. Volvo markasını temsil etmekten büyük gurur duyuyoruz” şeklinde konuştu.

 

“POTANSİYELİN YÜKSEK OLDUĞUNA İNANIYORUZ”

Akgün’ün ardından kürsüye Volvo Cars EMEA Bölge Direktörü Krister Fink, “Volvo Car Grup oalrak, yeni otomobillerimiz ile elektrikli otomobil, otonom sürüş, aktif güvenlik ve internet bağlantısı gibi teknolojinin pek çok alanında sektörün lideri konumundayız Volvo Cars’ın uzun vadeli 2020 vizyonu, yeni nesil bir Volvo otomobil içerisinde hiçbir ciddi yaralanmanın olmayacağı ve hiç kimsenin hayatını kaybetmediği bir geleceği hedefliyor. Bu yaklaşımla, Volvo yetkili satıcı konseptine uygun İzmit Akgün Otomotiv tesisini sizlerle birlikte bugün açıyoruz. Türkiye’deki potansiyelin çok yüksek olduğuna inanıyoruz ve yetkili satıcı ağımıza her geçen yıl kuvvetli iş ortakları katarak hedeflerimiz doğrultusunda yol almaya devam ediyoruz. Akgün Şirketler Grubu’yla yaptığımız bu işbirliğinin de markamızı ileriye taşımamıza büyük katkıda bulunacağına inanıyorum. İşbirliğimizin tekrar hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

“VOLVO TEMSİLİNİ YENİ BİR DÜZEYE TAŞIDIK”

Volvo Car Türkiye Genel Müdürü Frank Varsaevel ise, “Bu yıl lanse ettiğimiz ve kısa sürede beklentilerimizi aşan yeni XC 90’ı Volvo markasının yeni sembolü olarak görüyoruz. Yeni Premium sedan modelimizi Volvo S90’ın ise geçtiğimiz günlerde ön gösterimini yaptık. Yeni ürünlerin yanı sıra, müşteri memnuniyeti de hem satış hem de satış sonrası hizmetler için Volvo Car Turkey’in yükselen grafiklerinden birini oluşturuyor. Yeni yetkili satıcı konsepti ile amacımız müşteri odaklı yaklaşımımızı yansıtan İskandinav lüks deneyimi oluşturmak. Bugün Akgün Otomotiv’in Volvo markasını İzmit’te temsilini yeni bir düzeye taşımaktaki kararlılığını görmekten memnuniyet duyuyorum” dedi.

 

BAĞIŞ SÖZÜ ALDI

Yöneticilerin ardından konuşan Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, “Geçtiğimiz Ekim ayında Türkiye’nin sanayi büyüme oranları açıklandı ve Türkiye de OECD nezdinde ilk sıralarda yer aldı. Erhan Bey’in anlattığı o zorluk yıllarında umudunu kaybetmeyen bir milletin ferdleriyiz. Beni Erhan Bey’in ‘Kazanmak çok güzel ama paylaşmak daha değerli’ sözü çok etkiledi. Bugün 3 bin 500’leri aşmış bir istihdama ulaşmak, herhalde sanıyorum ki maddi kazanımların çok ötesinde bir mutluluk demek. Artık biz de yakın bir gelecekte kendi ulusal yerli otomobilimizi üretmen noktasına ulaşıyoruz. 2018 yılı içerisinde yerli otomobilimizin ilk dört segmentteki ürünlerini piyasaya sunacağız. Bir sonraki buluşmamızda, arsası bizden olsun, yapımı sizden olsun, Veli amcamızın adıyla bir hayır işini de konuşalım inşallah. Bütün Akgün Ailesi’ne bu işin hayırlı olmasını diliyorum” diyerek Akgün Şirketler Grubu’ndan bağış sözü aldı.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99