Gölcük'te yıkım için geri sayım başladı - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Gölcük'te yıkım için geri sayım başladı

Değirmen park tesislerinin de hissedar olduğu ve sorunlu olan Bezmen Apartmanın Bakanlık görüşü sonrası, yıkım için geri sayım işlemleri başladı.

Konu ile ilgili olarak Değirmen park Genel Müdür yardımcısı Taşkın İzmire den aldığımız bilgiye göre, Gölcük Belediyesi mevcut binanın performans analizini maliklerden istedi. Maliklerin yaptırdığı performans analizine göre, bina depreme karşı dayanıksız ve tehlikeli olarak çıktı.

Bunun üzerinde Gölcük Belediyesi maliklerin bu konudaki tutumları ve binanın durumunu Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bildirerek ne yapılması gerektiğini sordu.

Bakanlık bu durumdaki Bezmen apartmanın imar kanunu 32 ve 42 maddeler gereği “ ruhsata uygun hale getirilmesini veya ruhsatlandırılmasını, aksi taktirde yıkılmasını “ görüş olarak verdi.

Gölcük Belediyesi de 01.12.2015 tarih ve 2015-0981 sayılı Encümen kararı ile binadaki maliklere tebligat gönderdi ve geri sayım başladı.

Taşkın İzmire Mevcut Bezmen Apartmanının yerine yeni bir bina yapılmasının tüm maliklerin ve çevrenin menfaatine olduğunu ifade etti.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99