Saygı, CHP Derince için adaylığını açıkladı - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Saygı, CHP Derince için adaylığını açıkladı

Daha önce Cumhuriyet Halk Partisi'nde çeşitli görevlerde bulunan Ziya Saygı, CHP Derince Gençlik Kolları İlçe Başkan Adaylığını kişisel sosyal medya hesabı üzerinden açıkladı.

CHP Derince Gençlik Kolları İlçe Başkan Adayı olduğunu açıklayan Saygı, "92 yıllık, tarihi bütünlüğünü, demokrasiye olan inancıyla korumuş olan partimiz, siyaseten sürekliliğini de yenileşerek gerçekleştirmiştir. Tarihi bir çınar olma özelliğini taşıyan partimiz bu çınarın sürekliliğini genç filizlerle sağlamıştır. Ülkemizin siyasi tarihine adını yazdıran genel başkanlarımız ve birçok üst düzey parti yöneticimiz bu çınarın yeni filizleri olarak ortaya çıkmıştır. Geldiğimiz noktada ülkemizde demokrasi ve özgürlükler mumla aranacak düzeye gelmişken yeni filizlerin bu karanlık süreçte aydınlığın gücü olarak yer almasının önemli olduğunu düşünüyoruz" dedi.
Sözlerine devam eden Saygı, " Bu anlamda 2023 hedefini genç, dinamik, özgürlükçü ve demokratik Türkiye üzerine kuran yeni filizler olarak bu inançla yeni bir yola çıkıyoruz. Gücünü emek bileşenlerinden alan, yüzünü sola çevirmiş, cesaretini ise Ulu Önder Mustafa Atatürk'ten alan yeni bir söylemle, yerel ve genel siyasete dinamizm kazandırmak istiyoruz. Bu amaçla Cumhuriyet Halk Partisi'nin yerelde ve genelde iktidar olabilmesinin en önemli koşulunun güçlü gençlik yapısıyla sağlanacağını düşünüyoruz. Bütün bu amaçlarımızı gerçekleştirmek için, pazar günü yapılacak gençlik kolları kongremizde karanlığa karşı ışık olabilmek için yeni bir yol açmak istiyorum. Güçlü Gençlik Güçlü CHP sloganımızla pazar günü Derince İlçe binamızda yapılacak olan gençlik kolları kongresinde Derince İlçe Başkanı adayı olduğumu onurla ifade ediyorum. Yapılacak olan kongremize bütün emek bileşenlerini ve halkımızı davet ediyorum" dedi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99