Kartepe Belediyesi Çözüm Odaklı Çalışıyor - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Kartepe Belediyesi Çözüm Odaklı Çalışıyor

Kartepe Belediyesi, çözüm odaklı çalışmaları ile hemşehrilerinin ihtiyaç duyduğu hizmetleri tek tek gerçekleştiriyor. Üst yapı iyileştirmesinden yaya güvenliğine yaşamı kolaylaştıran her alandaki çalışmalarla Kartepelilerin refah düzeyi arttırılarak memnuniyetleri sağlanıyor.

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in şeffaf, güleryüzlü ve çözüm odaklı yönetim anlayışı çerçevesinde belediye ekipleri de Kartepelilerin yaşam koşullarını iyileştirecek çalışmalara imza atmaya devam ediyor. Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler de ilçe genelinde geniş bir yelpazede çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.
Üst yapı düzenlemeleri kapsamında yol iyileştirmesi yapan ekipler Emekevler Mahallesi’nde alt yapı geçmesi sonrası bozulan satıhlara asfalt serdi. Asfalt ekipleri Safir Sokak üzerinde 235 metre uzunluğunda 8 metrelik güzergaha 550 ton asfalt sererek yolu halkın kullanıma sundu.
Yaya güvenliğini ön planda tutan düzenlemede ekipler yağışlarda su birikintisi oluşan İbrikdere Mahallesi’nde yaya alt geçidinde düzenleme yaptı. Zeminindeki eğimi beton dökerek düzelten ekipler suyun akışına yön vererek, İmar Caddesi ile 42. Sokak arasında yaya geçidindeki sıkıntıyı ortadan kaldırdı.
İlçede trafiğin akışını sağlayan yön ve uyarı tabelalarını da mercek altına alan ekipler devrilen ve eskiyen tabelaları düzeltti. Yol boyunca ring halinde uygulama yapan ekiplerin ana arter güzergahlardaki düzenlemeleri araç sürücüleri tarafından da takdir gördü. Fen İşleri Müdürlüğü bünyesindeki ekiplerin kamusal alanlar başta olmak üzere ana arter güzergahlardaki yaşamı kolaylaştırırken çözüm odaklı çalışmaları ile eksiklikler bir bir gideriliyor.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99