Azimle Gelen Dev Başarı- Büyük Değişimin Öyküsü… - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Azimle Gelen Dev Başarı- Büyük Değişimin Öyküsü…

Babadan kalma mesleğini devam ettiren Kandıra esnafı Saatçi Bahadır bey Özel Cihan Hastanesi Diyetisyeni Sena Şen, Kurumsal İletişim Müdürü Gökhan Tanrıverdi ve Pazarlama Sorumlusu Ceyda Söyle yi bugün dükkanında ağırladı. 29 Ekim 2001 de Kandıra merkezde dükkanını aktif hale getiren 41 yaşındaki saatçiyi artık kimse tanıyamıyor...

Bahadır Bey, kontrol amaçlı olarak 2014 yılının Aralık ayında Özel Cihan Hastanesine gelmişti. Bankoda ki bayanlara yönelttiği soruyu duyan hastanemizin Kurumsal İletişim Müdürü, onun bu isteklerinin hepsini kapsayan bir check-up yaptırmasının daha uygun olacağını anlattı. Özel bir asistan eşliğinde tahlillerin sonuçlarına yönelik hastanemiz doktorlarının kontrolünden geçerken her hekim ona: “-Diyetisyene gitmen gerek.”, kilo vermelisin dedi. Fakat Bahadır bey, aç kalmaktan korkuyordu. Tüm hekimler :”-Sena ŞEN'e git, hangi hastam gittiyse çok memnun kaldı. Bak aç kalmadan kilo verdiriyor.” deseler de, Bahadır beyi tam olarak ikna edememişlerdi.

İstemeyerekte olsa Özel Cihan Hastanesi Diyetisyeni Sena ŞEN'in polikliniğin yolu tutan Bahadır Bey şöyle anlatıyor: “- İçeri girdim, oturdum. Ben diyet yapamam dedim ama bana tüm doktorlarınız diyet yapmasam ve kilo vermezsem şikayetlerimin geçmeyeceğini söyledi ve ben geldim. Baştan söyleyeyim ben aç kalamam. Spor yapamam. Dükkanım var. Bütün gün dışarıdayım. “ Sena Hanım Bahadır Bey'in endişesini anladığını fakat sağlıklı beslenmenin aç kalmak olmadığını anlattı. 110 kg ile ilk sağlıklı beslenme programına başlayan Bahadır Bey, ilk hafta 4kg 300gram verdiğini görünce şok oldu ve bu motivasyon ile ben bu işi yapabilirim diye düşündü. Aç kalmıyor ve her öğün 4 dilim ekmek yiyordu. Kısa sürede 82 kg ya düşen Bahadır beyi kimse tanıyamıyordu. 28 kg vermişti fakat yağ kaybı 35 kg civarında olduğu için görsel olarak verdiği kilonun 2 katı kadar vermiş gibi görünüyordu. Spor yapmadan total kas kütlesi artan Bahadır Bey Nisan 2015 yılında korumaya geçti.

Her gören şaşırıp bu işi nasıl başardığını soruyordu. Bu işin formülü Sena ŞEN diyerek tüm Kandıra halkını Özel Cihan Hastanesine yönlendiren Bahadır Beyin böyle hızlı kilo verişi, Muhtarından tutun Ev Hanımlarına kadar her yerde konuşulduğunu anlatıyor.

Bahadır beyi artık sadece sesinden tanıyorlarmış. Gördüklerinden Bahadır Beyi soran arkadaşlarına hoş şakalar yapan Bahadır Bey bu halinden çok memnun. Bizim içinde çok hoş geçen bir sohbetti, o sırada küpe almak üzere dükkana giren bayan Sena Hanımı görünce önce bir emin olamadı. Bahadır beyin yönlendirdiği ve şuanda Sena Hanımın hala hastası olan bayanla da kısa bir sohbet ettik.

Bahadır Saatçi artık kilo almıyor ve koruma programını çok güzel bir şekilde yapıyor. Program deyince aklınıza standart bir liste gelmesin diye açıklıyorum çünkü görünce biz de çok şaşırdık; ne tüketmek isterse ne yerine geçer yazmaktaydı. Bahadır Bey ise Koruma Programın şöyle anlatıyor -” ne istersem yiyorum. Vücudumun gün içerisinde nelere ihtiyacı var biliyorum. Artım canım ne tatlı ne abur cubur istiyor ama yemek istersem ne zaman ve ne yerine yiyebilirim biliyorum. Artık rahat nefes alabiliyorum. Herkes gençleştiğimi söylüyor. Tanıyamayanlara kardeşiyim dediğimde kaç yaş var aranızda 10 mu diye soranlar oluyor. “ diye mutluluğunu anlatıyor.

Kahvenin yanına gelen çikolataları oğlum için saklıyorum diyerek devam ediyor Bahadır Bey.
Öğlenleri gittiğim lokantada sebze yiyerek artık doyduğumu hissediyorum diyor. Eskiden et yemeden doymazdım diye belirtiyor. Bol su tüketiminin önemini de büyük diyor.

Diyetisyene gitmeden önce kan tahlillerinde ; Kolesterol,Trigliserid ,LDL gibi değerlerin çok yüksekmiş olduğunu fakat sağlıklı kilo verince hepsinin düzene girdiğini ve en önemlisinin de Zayıfladıktan sonra ilaçlarının doktor tarafından kesildiğini artık vücudunun ilaç kullanmadan sağlıklı olduğunu söylüyor.

Çok espirili olan Bahadır bey, konuşmanın sonunda başladığında diyetisyenin kilolu olduğunu görsem gitmezdim diyor.
Sena Hanıma çok güvendiğini ve tüm yeme - içmesinde ona teslim olduğunu söylüyor. Ve ekliyor. çok başarılı sonuç aldığım ve Sena Hanım tanıdığım işinde en başarılı Diyetisyen ve artık benim için iyi bir dost hatta onu aileden biriymiş gibi görüyorum.

Artık bilinçli beslendiği için çocuğuna ve ailesine örnek olduğunu söylüyor.
Sena Hanım beni sebze ile tanıştırdı onunla Ayran, sebze yemeği ve bulgur pilavını sevdim. Ondan önce döner ekmek veya pirinç pilavı üstü döner'e aşıktım ama hayatımın vazgeçilmez yemekleri değillermiş onu öğrendim.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99