İş yerini kurşunlayanları açıklayacak - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli
M. MAMİK İNŞ DOA PAZARLAMA YENİ

İş yerini kurşunlayanları açıklayacak

Gebzeli iş adamı ve Giresunlular Dernekleri Federasyon Başkanı Süleyman Karaman’ın Gebze Merkez’de bulunan ve karakola 15 metre uzaklıktaki işyerinin kurşunlanmasının ardından bir basın açıklaması yaparak olayı değerlendirdi. Karaman, “İş yerimi kurşunlayanları polis bulamasa şüphelendiğim kişilerin isimlerini kamuoyuna açıklayacağım” dedi

Süleyman Karaman’a ait Sultan Orhan Mahallesi Hükümet Caddesi No:21 Gebze adresinde ki GemaxLife Rota Gayrimenkul adlı işyerine geçtiğimiz Cuma akşamı silahlı saldırı yapılmıştı. Olayın yaşandığı anda Karaman ve konukları da mermilerin isabet ettiği iş yerinde oturuyordu. Kıl payı olayda ölen ve yaralanan olmadı. Süleyman Karaman iş yerinin kurşunlanmasının ardından polise ihbarda bulundu. Ancak gecen süre zarfında olayın failleri bulunamadı. Süleyman Karaman elindeki bilgi ve belgeleri emniyete verdiğini, soruşturmanın selameti acısından polis bu bilgilerin kamuoyuyla paylaşılmaması gerektiğini söyledi. Karaman, gecen süre zarfında olayın faillerinin izinin sürülemediğini, olay faillerinin yakalanmaması durumunda şüphelendiği kişileri bilgi ve belgelerle açıklayacağını söyledi. Karaman yaptığı basın açıklamasında ise şunlara değindi,

“ Ben toplumda kişiliğimle duruşumla hem siyasal hem sivil toplum kuruluşlarında geçmişte halkımıza vermiş olduğum hizmetlerimle aktif rol almış toplumun takdirini ve sevgisini kazanmış bir insan olarak kendimi arz ediyorum. Bir ticari ilişki sonrası benim haklarımdan feragat etmem için bana yapılan bu göz dağı nitelikli çirkin saldırıyı nefretle kınıyorum. Bundan önce olduğu gibi bundan sonrada dik duruşumu sürdüreceğimi özellikle belirtiyorum.
Süleyman Karaman olarak 50 yıllık hayatımda gerek sivil toplum örgütleri gerekse siyasi çalışmalarımda hiçbir siyasi ve bölgesel farklılıklar gözetmemeksizin topluma katkıda bulunmaya çalıştım. Türk toplumunun bir ferdi olarak şahsıma yapılan bu saldırıyı şahsımdan ziyade kendim gibi düşünen tüm toplum insanlarımıza yapılan bir saldırı olarak nitelendiriyorum. Anlaşılan odur ki ülkemizde ve merkezimde yıllardır yaşadığımız Gebzemize bu menfur olayın açılımı aslında kendi hak ve özgürlüklerine sahip çıkan kimseye dik duruşundan, adamlığımdan ödün vermeyen şahsiyetli kişilikli iş adamlarına ve vatandaşlarımıza bir göz dağı ve tehdittir.
Bu çirkin onursuz, şerefsizlikle yapılan saldırıyı yapanlar şunu unuttu. Süleyman Karaman’da o kadar çok insanın hayır duaları var ki benim üzerimde ve daha o kadar çok hayır dualarını almam için bekleyen garibanımız, müşkülümüz, emekçimiz varken Allah katında bana hiç bir şey olmaz benim kaderim şerefsizce kurşunlanarak değil, insanlara yardım ettiğim yolda hak yolunda olacağını onlar anlayamadılar.Bu olay adam öldürmeye tam teşebbüs olayıdır. Emniyetin karşısında basit bir kurşunlama olayı değildir. Hem devlete hem bana meydan okuma, yıldırma olayıdır. Olayın faili ne zaman bulunacak bundan daha da önemlisi azmettirenlerin kim olduğu ile ilgili verdiğim ifadem ile emniyet teşkilatımızda çalışmalarını yapıyor ve bu olayın takipçisiyim.
Emniyet teşkilatımızdan çalışmaları ile ilgili alacağım bilgilerden sonra sizlerle azmettirenlerle alakalı bilgi ve belgeleriyle tüm çıplaklığı ile isim isim paylaşacağım yani azmettirenler şunu bilsin ki bu sebep oldukları çirkin saldırıyı yanlış yönlere çekip itibarsızlaştıramayacaklar. Bu olay kapatılamayacak oldu, bittiye getirilmeyecek. Emniyet teşkilatımızın da bu konuda ki hassasiyetinin farkındayım. Zaten bu konuda en ufak bir terrettütüm oluşursa bu konunun Sayın Başbakanımız ve Cumhurbaşkanımız makamlarında da değerlendirileceğinden emin olabilirsiniz.
Ayrıca çirkin olay sonrası tüm siyasi partilerin yöneticilerine ve Gebze Belediye başkanımıza, eş dost ve arkadaşlarımıza konuya duyarlılık gösterip gerek ziyaret ederek gerek arayarak geçmiş olsun dilekleri ileten herkese teşekkür ediyorum.”

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99