Engelliler Donanmayı gezdi - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Engelliler Donanmayı gezdi

Farklı etkinliklerle kapğılarını halka açan Donanma Komutanlığı 3 Aralık Dünya Engelliler günü nedeniyle Engelliler Derneği Başkanı Hasan Bat ve 20 engelliyi ağırladı.

Engellilerle yakından ilgilenen Gölcük Ana Üst Komutanı Tuğamiral Hayrettin İmren, engellilerin arabadan inmesine yardım etti. Türk Donanması ile gurur duyun diyen İmren “Sizleri bu anlamlı gününüzede burada ağırlamkatan mutluyuz. Bizler Donanmanın mensubu olmaktan gurur duyuyoruz. Sizlerde Türk Donnaması ile gurur duyun. Dünyanın her yerinde gemilerimiz var. Bir arıza yaptığında buradan anında müdahele edebiliyoruz. Gölcük Donnama Komutanlığı Türkiye’nin en büyük dünyanında sayılı donananmalarından birisi. Türk Silahlı Kuvvetlerimiz ve Donananmamız Çok güçlü. Ne Mutlu Türküm diyene” dedi.

Engelliler Derneğii başkanı Hasan Bat “Donanmanın bizleri ağırlamasından mutlu olduk. Türk Silahlı Kuvvetleri ve donanmamızla her zaman gurru duyuyoruz”dedi. Başkan Bat daha sonra İmren’e engelliler adına çiçek takdim etti.
Oramiral veysel Kösele Komutasındaki Donanma Komutanlığnda Dünya Engelliler günü kapsamında 20 engelli vatandaşımıza Gölcük Ana Üs Komutanlığı ve Donanma gemileri tanıtıldı. Poyraz limanı gezdirilen engellileri TCG Yıldırım Fırketeyni Seyir Subayı Dz. Kur. Bnb. İlyas Güleç tarafından gemiler tanıtıldı.
Por. Asb. Bçvç. Murat Özer tarafından Deniz Harp ve Silah Araçları Müzesini gezen engelliler müzeye hayran kaldı. Programa 1. Muhrip Filotillası Komodoru Dz. Kur. Alb. Haluk Baybaş ve TGC Yıldırım Komutanı Deniz Kurmay Yarbay Cihan Bahadır katıldı. Donnmayı gezen engellilerimiz daha sonra komutanlarla birlikte öğle yemeği yedi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99