Flaş Kocaeli

Üst geçide engelli asansörü yapılıyor ama ..

D-130 Karayolu’nun Karamürsel mevkiindeki yaya geçidine engelli asansörü yapılıyor. Ancak il merkezinde bulunan ve üst geçitlerin orta şeridinde engelli asansörü ve yürüyen merdiven bulunmaması, engellileri ve yaşlıları hayli sıkıntıya sokuyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı Ulaşım Yapıları Kontrol Şube Müdürlüğü tarafından Karamürsel Kayacık Mahallesi D-130 Karayolu üzerindeki yaya üst geçidinde engelli asansörü yapımı çalışmaları devam ediyor. Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yapılan yaya üst geçidi engelli vatandaşların kullanımına uygun hale getiriliyor. Engelli vatandaşların yaya üst geçidini rahatlıkla kullanabilmeleri için yapılan asansörün montaj çalışmaları devam ediyor.

D-130 KARAYOLU ÜZERİNDE
Karamürsel D-130 Karayolu üzerindeki yaya üst geçidine engelli asansörü yapım çalışmalarında sona yaklaşıldı. Kabin montajlarının tamamlandığı yaya üst geçidi, asansör montajlarının da tamamlanmasının ardından önümüzdeki günlerde kullanıma açılacak. Kompeze kaplamasına başlanan engelli asansöründe rayların montajına da devam ediliyor.

 

İL MERKEZİNDE YOK 

Gölcük'te yapılan engelli asansörünün bir benzerinin il merkezindeki üstgeçitlerin orta şeridinede yapılması gerekiyor. Minibüs duraklarının bulunduğu orta şeritte engelli asansörü ve yürüyen merdivenin bulunmaması, engelileri, yaşlıları ve hastaları hayli zorluyor. Son derece yüksek olan üstgeçitleri tırmanmak sağlıklı insanları bile yorarken diğer kadegorudeki vatandaşlarımızı canından bezdirilyor. 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99