Flaş Kocaeli

Başkan, ‘’Genç girişimciler çoğalmalı’’

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, istihdam sağlayan yatırımcıları ve girişimcileri ziyaret etmeye sürdürüyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, girişimci ruh taşıyan, kendi işinin sahibi ve ekonomik olarak özgür olmak isteyen her gencin cesaretli olmasının önemine dikkat çekmeye devam ediyor. Başkan Karaosmanoğlu, Önder Vinç’in sahibi genç girişimci Hüseyin Aydın’a iş yerinde konuk oldu. Başkan Danışmanı Gültekin Görüm ile birlikte gerçekleştirdiği ziyarette, girişimcilik faaliyetlerinin sadece bireysel değil, bilakis toplumsal fayda sağlamakta olduğunu ifade eden Başkan Karaosmanoğlu, “Genç girişimciler çoğalmalıdır. Devlet desteklerinin var olduğu günümüzde, gençler fikirlerini pratiğe dökmelidirler. Faizsiz krediler ve yatırım yapmakta ki bürokrasinin aza indirilmesi herkes için fırsat oluşturuyor” dedi.

ÜRETİM VE İSTİHDAM ÜLKEMİZE GÜÇ KATAR
Genç beyinlerin ortaya koyduğu yeni fikirler ve atılımcı iş yapma kabiliyetleri gelecekte dünya çapında şirketlerin oluşmasına büyük katkı sunacağını da vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Enerjisi yüksek gençlerin projeleriyle birlikte üretim artışı ve yeni istihdamla ülke ekonomisinin gücüde artacaktır. Özellikle gençlerimizin sorunlarla değil, iş hayatında yaptıkları çalışmalarla ön plana çıkmaları amacıyla yürütülen girişimcilik eğitimlerine katılımların çoğalmasını arzu ediyorum” diyen açıklamalar yaptı. Başkan Karaosmanoğlu daha sonra Önder Vinç’in sahibi Hüseyin Aydın’dan sektörün gelişimi hakkında bilgi aldı. İşlerinde başarılar dileyen Başkan Karaosmanoğlu, genç yaşta yakalanan bu güzel başarı için Aydın’ı tebrik etti.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99