Ve Akşener resmen adayım dedi - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Ve Akşener resmen adayım dedi

MHP'de Sinan Oğan ve Koray Aydın'ran sonra eski İstanbul milletvekili Meral Akşener olağanüstü kurultay çağrısı yaptı. MHP’de 1 Kasım sonrası yaşanan yönetim tartışmasında yeni bir dönemece girildi. Sinan Oğan ve Koray Aydın’ın ardından, Meral Akşener de bugün İstanbul’da genel Başkanlığa adaylığını açıkladı, Genel Başkan Devlet Bahçeli’ye “Kongreyi topla” çağrısı yaptı. Parti içi muhalefet, tüzük kurultayı için gerekli imzaya rağmen genel merkez tarafından kongre çağrı yapılmazsa, hukuki süreç başlatacak. Genel merkez ile muhaliflerin bu aşamada mahkemelik olabileceği belirtiliyor.

İşte Akşener'in düzenlediği basın toplantısından satır başları:

Parti tüzüğümüzün bizlere tanıdığı demokratik bir hak olan olağan üstü kurultay talepleri medyada geniş bir şekilde yer aldı.
Sayın başkan tarafından reddedildi. Kurultayın 2018’de yapılacağını açıkladı. Üst kurul delegelerimize noter onaylı dilekçe vermeleri çağrısında bulunuyoruz.
Olağanüstü kurultay talebimiz bir hesaplaşma ilanı değil, topyekun doğrulma ve iktidar seferberliğidirGeçmişe takılıp geleceği kaybedemeyiz.
İnanıyor ve biliyoruz ki iktidarın tek alternatifi MHP’dir.MHP partilerden bir parti değildir.
3000 yıldır tarih sayfasında yer almaktadır.Hiçbir mensubumuz MHP’den daha büyük daha ve daha önemli değildir.
Ne kaybedecek vaktimiz ne kıracak kalbimiz var.
Biz kirli ve gizli senaryoların bozulması için kararlıyız.Girdiğimiz mücadeleye kazanmak ve kaybetmek üzerinden bakmayız.
Bugün MHP’nin içine düştüğü durumu Türkiye’nin içine düştüğü durumdan ayrı düşünülemez.
Tek tek isimlerin önemi yoktur, tek tek o ırmağa akan isimlerin önemi vardır.
Kadın ve gençlerimizin aktif ve etkin olarak partimizde yer alması sağlanacak.
Nefret dili parti içi ve siyasetten uzak tutulacaktır, sevgi dili tesis edilecektir.Bu millet artık her şey bitti denilen anlarda hiçbir şeyin bitmeyeceğini defalarca kanıtlamıştır.Ne mutlu Türküm diyene , ben ülküdaşlarıma güveniyorum.

BEN VE ARKADAŞLARIM HAZIRIZ
Biz gazetecinin, “Olası bir olağanüstü kongrede aday olacak mısınız? Diğer adaylarla delege imzası toplama konusunda istişare içinde misiniz?” sorusuna Akşener, “Ben ve arkadaşlarım ülkücü iradenin üzerimize yükleyeceği tüm görevleri yüklenmeye hazırız. MHP'de görev yapan her ülküdaşımızın genel başkan olmaya hakkı vardır. Dolayısıyla bugün ben adayım diyen arkadaşlarımıza şimdiden başarılar diliyorum.” dedi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99