Öğretmenlerin en ‘tatlı’ günü - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli
M. MAMİK İNŞ DOA PAZARLAMA YENİ

Öğretmenlerin en ‘tatlı’ günü

Büyükşehir, 24 Kasım’da Kocaeli genelindeki 1130 eğitim kurumunda öğretmenlere çikolata dağıttı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde geleceğimize ışık saçan öğretmenleri unutmadı. Büyükşehir, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü tatlandırmak amacıyla Kocaeli genelindeki 1130 eğitim kurumunda çalışan öğretmenlere çikolata dağıttı.

ÇOCUKLARIMIZA HAYATI ÖĞRETİRLER
Yeni filizlenen ruhlara sadece alfabeyi, çarpım tablosunu değil, hayatı öğretenlerdir onlar... Şefkatle başını okşamak bile çok şey öğretir minik yüreklere… Bazen de sadece öğretmekle yetinmez, dert ortağı olurlar yeni açan güllere… Her 24 Kasım’da ise bir şiir olmaktır dillerde, bazen de küçük bir kalbin en büyük kahramanı olmak.

ÖĞRETMENLİKTEN EMEKLİ OLUNMAZ
Kısaca kendini adamaktır öğretmenlik… Kendini insana adamak, insanlığa adamak… ‘’Belediye başkanlığı bir meslek değildir. Öğretmenlik ise hiç bitmez, ömür boyu devam eder. Öğretmenlikten emekli olunmaz’’ diyen bir öğretmen Büyükşehir Belediye Başkanı olunca Kocaeli’nde… Tüm öğretmenler başımızın tacı olur, sadece bir gün değil yılın her gününde...

BU GÜNÜ TATLANDIRMAK İÇİN
İstedik ki, bize gönlünü açan, bilgisinin yanına sevgisini katan, bize hayatı öğreten öğretmenlerimizi biz de yaşamın her anında yalnız bırakmayalım… Biliyoruz ki; bize bir harf bile öğretenin hakkı ödenmez, biliyoruz ki; ömür biter ama öğretmenlik bitmez. Bu 24 Kasım’da da yanlarında olmak, bu en güzel günlerini tatlandırmak amacıyla tüm okullarda ve eğitim kurumlarımızdaki öğretmenlerimize çikolata dağıttık, bu önemli günlerini bir kez daha kutladık.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99