Flaş Kocaeli

İmam hatipliler buluştu

Kandıra İmam Hatip Lisesi mezunları geçtiğimiz pazar günü İmam Hatip Lisesinde buluştular. İmam Hatip Lisesi mezunları toplantı programına Kandıra Belediye başkanı Ünal Köken, Ak Parti Kandıra ilçe başkanı Yunus Özder ,Kandıra Kent Konseyi Başkanı Erdoğan Günay, Kandıra Belediye Meclis üyesi Raif Yıldız ve çok sayıda mezun katıldı.

Toplantı İmam Hatip Lisesi yemekhanesinde yenen yemeğin ardından yapılan konuşmalar ile devam etti, ilk olarak okul müdürü Özgür Arı yaptığı konuşmasında ; okulumuzda şuan 330 öğrencimiz bulunmakta , kız ve erkek sınıflarımız ayrı ayrı oluşturuldu okulumuzun her türlü ihtiyacı karşılanmaktadır okulumuzun tek ihtiyacı öğrencidir. Sosyal faaliyetler olarak Kandıra ilçemizi İlimizde tiyatro faaliyetlerinde biz temsil ettik, mesleki alanda düzenlenen bütün yarışmalara katıldık, Arapça bilgi yarışmasında il 4.sü , nad okuma yarışmasında il 4.sü , kızlar Kur'an-ı Kerim okuma yarışmasında il 1.si, erkekler hutbe okuma yarışmasında Kocaeli ve Marmara bölge 1.si olarak okulumuzu en iyi şekilde temsil ettik. 330 öğrencimizin 170 tanesi taşımalı sistem ile taşınmakta, 40 tanesi pansiyonumuzda kalmaktadır. Geçen yıl mezun olan 63 öğrencimizin 21 tanesi 4 yıllık , 21 tanesi 2 yıllık okullara yerleşti diğer 21 öğrencimizin bir çoğu yerleşebilecek puanlar kazanmalarına rağmen hedefledikleri üniversitelere yerleşemedikleri için önümüzdeki yıl tekrar sınava girme düşüncesi ile herhangi bir okula yerleşemediler.
Ak Parti Kandıra ilçe başkanı Yunus Özder ; 1984-1985 mezunlarındanım, 28 yıl İmam Hatiplik yaptıktan sonra emeklilik kararı aldım , şuan özel bir şirkette yöneticilik yapmaktayım bunun yanında Ak Parti ilçe başkanlığı görevini yürütmekteyim, İmamlar bildiğiniz üzere insan hayatında doğumundan ölümüne kadar bütün safhasında yer alan insanımızın hizmetinde olan bir kuruluşun mensuplarıdır, çocuklarımızı bu okullarda okutmalıyız rızık Allahın takdir ettiği bir şey, İmam hatip mezunu şuraya gelemez , buraya gelemez anlayışı çok yanlış bir şey İmam hatip mezunu ne olur diyorlardı bakın bugün Reisi Cumhurumuz İmam hatip lisesi mezunu yani İmam hatip lisesi mezunundan Cumhurbaşkanı bile olabiliyor.
Kandıra Belediye başkanı Ünal Köken ; toplantılarımızda etkili ve verimli olalım. Burada hepimiz birbirimizi tanıyan insanlarız. Böyle güzel bir topluluğu başka il ya da ilçede bulamayız. Çünkü diğer il ve ilçeler, çok farklı insanların göçleriyle oluşmuş yerlerdir. Kandıra'mız ise hala o eski kültürünü koruyan ve dışarıdan çok fazla göç almayan ilçe özelliğini korumaya devam ediyor. Bu özelliğin korunuyor olması da bizim için velinimettir. Şu an burada olan herkes ortak fikir birliğine sahip olup ortak amaçlar güdüyorsa, hepimizin anlaşabileceği noktalar var demektir. Bunu sağlayan şey de hepimizin birbirimizi tanıması ve ortak çevrelerden gelmiş olmamızdır. Bu nedenle bundan sonra daha güzel işler yapmak ve faydalı projelerin içinde olmak için birlik olup çalışacağız dedi.

Başkan Köken, şehrimizde hangi projeler olacaksa , neler yapılacaksa birlikte istişareler edelim ve başarıyı yakalayalım. İlçemizi kalkındırmak adına bir mücadeleye girelim. Başarı tek başına kazanılmaz, hepimiz çalışacağız emek vereceğiz ve inşallah daha güzel günlere erişeceğiz diyerek sözlerini tamamladı.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99