Başkan Ellibeş, Marmara Belediyeler Birliği Toplantısına Katıldı - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Başkan Ellibeş, Marmara Belediyeler Birliği Toplantısına Katıldı

Marmara Belediyeler Birliği 2015 yılı II. Meclis Toplantısı Bursa Crowne Plaza Otel'de Marmara Belediyeler Birliği Başkanı ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'nin başkanlığında, 230 belediye başkanının katılımıyla gerçekleştirildi.

Marmara Belediyeler Birliği'nin (MBB) 2015 yılı olağan genel kurulu, 230 belediye başkanının katılımıyla Bursa Crow Plaza'da yapıldı. Buradaki toplantıya Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar'ın yanı sıra Kocaeli genelinde çok sayıda belediye başkanı katıldı.

Bursa Büyükşehir belediye Başkanı Recep Altepe başkanlığındaki toplantıda Marmara Belediyeler Birliği tarafından gerçekleştirilen önemli çalışmalarla, Türk belediyecilik tarihinde ciddi bir başarıya imza attığı dile getirildi.
Toplantıya katılan Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş "Marmara Belediyeler Birliğinin 2015 yılı toplantısı için Belediye Meclis üyelerimiz ve bölgemizdeki Belediye Başkanı arkadaşlarımızla ile birlikte Bursa'dayız. Bölgemizdeki Belediyelerin katıldığı Birlik Toplantısı Belediyecilik açısından önem arz ediyor. Yerel yönetimler, demokratikleşme sürecinin kilit noktasında bulunmaktır. Farklı anlayışlara, kültürlere, inançlara eşit mesafede olarak, halkın yaşam alanlarını daha iyi hale getirmek, yaşamlarından mutluluk duyacakları seviyeye ulaştırmak ve kentin değerlerini kaybetmeden geleceğe yürüme adına önemli karar mekanizmalarıdır.Bu anlamda Birlik toplantısında hizmetlerimize katkı sağlayacak konular ele alındı.Toplantı da Suriye ve Irak'ta yaşanan iç savaş nedeniyle ülkelerinden kaçan iki buçuk milyondan fazla mültecinin yaşadığı Türkiye'de bu durumun yerel yönetimlere yansıması da masaya yatırıldı"dedi.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99