Körfez’de Kuralsızlığa Geçit Yok! - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Körfez’de Kuralsızlığa Geçit Yok!

Körfez Belediyesi uygunsuz koşullarda, gerekli hijyen koşullarını sağlamadan satış yapan seyyar satıcılara karşı denetimlerini titizlikle sürdürüyor.

Gerekli Yaptırımlar Yapıldı
Yeniyalı, Kuzey Mahallesi ve Tuğrul Caddesi’nde bu yönde çalışma gerçekleştiren zabıta ekipleri, kanunda belirtilen şartları taşımayan; özellikle üretim, satış izni ve sağlık koşullarını göz önünde bulundurmadan satış yapan meyve satıcıları, balık satıcıları ve pilav satıcılarına gerekli yaptırımları uyguladı. Haksız rekabete yol açan Körfez’in düzenini gürültü ve görüntü kirliği ile tehdit eden seyyar satıcılarla mücadelede edeceklerini vurgulayan belediye ekipleri, ülke genelinde en az seyyar satıcı olan ilçelerden biri olduklarını ifade ettiler.
Çalışmalar ve Denetimler Titizlikle Sürdürülecek
Denetimlerin kesintisiz süreceğini ifade eden Körfez Belediyesi Zabıta Müdürü Mehmet Gökkaya, haksız yere kimseyi mağdur etmeden, hiçbir kaçak girişime de izin vermeden titiz bir şekilde sürdürülen bu denetimlerle, ilçe sakinleriyle huzurlu, mutlu, neşe içinde ve hijyenik şartlarda zaman geçirmelerini amaçladıklarını belirtti. Zabıta ekipleri ayrıca bölgede esnaflık yapan vatandaşların kaldırımları işgal etmemeleri konusunda gerekli hususları bire bir anlattı.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99