KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu: Ekim Ayı Bütçe Fazlası Bizleri Umutlandırdı - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu: Ekim Ayı Bütçe Fazlası Bizleri Umutlandırdı

Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu Ekim ayında 5,2 milyar TL olarak gerçekleşen bütçe fazlası ile ilgili olarak “Ekim ayında bütçe gelirlerinde yüzde 28,2 oranında olağanüstü bir artış oldu ve bu artış bütçede fazla vermemizi sağladı. Denk bütçeye ulaşmada bizleri umutlandırdı.” dedi.

KOCAELİ-KSO Başkanı Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu Maliye Bakanlığı tarafından açıklanan ekim ayında 5,2 milyar TL olarak gerçekleşen bütçe fazlasını değerlendirerek “Ekim ayı 5,2 milyar TL bütçe fazlası, bütçe gelirlerindeki yüzde 28,2 oranındaki olağanüstü artıştan kaynaklandı. Bu artışı sevindirici buluyoruz.” dedi.

Yılın ilk 10 ayındaki bütçe gelirlerinin giderlerden daha fazla arttığını belirten Zeytinoğlu “Yılın ilk 10 ayında bütçe giderleri yüzde 11,5 artarken gelirler yüzde 14,5 oranında arttı. Gelirlerin giderlerden daha fazla artmasını olumlu değerlendiriyoruz. Ancak bütçe giderlerinin enflasyon kadar artmasını denk bütçeye ulaşabilmek için istiyoruz.” dedi.
Ayhan Zeytinoğlu ayrıca TUİK tarafından açıklanan işsizlik verilerini de değerlendirerek “İşsizlik oranımız Ağustos ayında yüzde 10,1 olarak gerçekleşti. Önümüzdeki aylarda da sezonsal nedenlerle bu artışın devam edeceğini bekliyoruz.” dedi.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99