Havuç’a önemli görev - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Havuç’a önemli görev

İlimizin başarılı gençlerinden Tolga Havuç’a önemli bir görevde Türkiye Romanlar Konfederasyonundan verildi.

Cimnastik branşında yapmış olduğu çalışmalarla adını ulusal ve uluslararası spor kamuoyuna duyuran ilimizin başarılı gençlerinden Tolga Havuç, ülkemiz genelinde son yıllarda önemli çalışmalar gerçekleştirerek Roman vatandaşlarımızın sesini kamuoyuna başarıyla duyuran ve tüm vatandaşlarımızın sıkıntılarını dile getiren Türkiye Romanlar Konfederasyonu, genç spor adamı Tolga Havuç’u Türkiye Romanlar Konfederasyonu Spor Komisyonu Başkanlığına atadı.

Türkiye Romanlar Konfederasyonu Genel Başkanlığında gerçekleşen atama programında Tolga Havuç’a resmi yetki belgesini Konfederasyon Genel Başkanı Ahmet Çokyaşar takdim etti.

Tolga Havuç kimdir?

03.10.1990 yılında Tokat/Zile ilçesinde doğdu. 1 yaşında Kocaeli/Kandıra ilçesinde bulunan Kefken beldesine geldi. Halen Kandıra/Kefken beldesinde ikamet etmektedir. İlkokulu Kefken İlköğretim Okul'unda, lise öğrenimini Kandıra Anadolu lisesinde tamamladı. Üniversite öğrenimini ise Kocaeli Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okul'unda beden eğitimi ve spor yöneticiliğinden mezun oldu. Yüksek lisansını Kocaeli Üniversitesinde devam etmektedir. Spor kariyerine eğitimci olarak 3 yıldır devam eden Tolga HAVUÇ, 2009–2010 sezonunda Üçyol doğu spor futbol kulübü, 2010–2011 yılında Kocaeli Güneşspor, 2011–2012 sezonu içersinde Derbent spor kulübünde göreve devam etmektedir. Aynı zamanda, 2011 yılında Kocaeli'de ilk ve tek resmi jimnastik kulübü olan,KOCAELİ OLİMPİYAT YILDIZLARI GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ' NDE kurucu başkan olarak görev yapmaktadır. Turizm çalışmaları kapsamında; Kocaeli Turizm Derneği Danışmanı olarak görev yapmaktadır, ayrıca Kandıra Turizm Derneği 2. Başkanı aynı zamanda Kocaeli Kandıralılar Derneği Onur Kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır. Ayrıca tv program yapımcısı ve spor yazarı olan Tolga Havuç Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti üyesidir. Aynı zamanda çeşitli spor merkezlerine, şirketlere, sivil toplum kuruluşlarına spor danışmanlığı yapmaktadır. Turizm, sağlık, sanat gibi alanları spor branşı ile birleştirmek için çeşitli projeler üzerinde çalışmaktadır.

Türkiye Romanlar Konfederasyonu Resmi organlarından yapılan açıklamaya göre;
Romanlar Konfederasyonu Spor Komisyonu Başkanlığı'na Kocaeli Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu Beden Eğitimi ve Spor Yöneticiliği mezunu, Kocaeli Olimpiyat Yıldızları Spor Kulübü Başkanı,televizyon programı yapımcısı ve spor yazarı Sn.Tolga Havuç atanmıştır. Kendilerine yeni görevlerinde başarılar diliyor, hayırlı çalışmalar temenni ediyoruz.
Ahmet Çokyaşar
Türkiye Romanlar Konfederasyonu Genel Başkanı

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99