Tüysüzler'den haber var - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Tüysüzler'den haber var

Tüysüzler Kuyumculuk'un sahipleri bir basın açıklaması yayınlayarak alacaklarıyla ilgili bir bilgilendirme yaptı. İşte Cemalettin tüysüz'ün açıklaması

Çok değerli Kocaelili hemşehrilerim, dostlarım, müşterilerim ve değerli medya mensupları,

Yaklaşık bir buçuk yıldır yaşanan gelişmeler ve süreçler tüm kamuoyu tarafından yakından bilinmekte ve takip edilmektedir. Yaşadığımız bu zorlu süreç boyunca zaman zaman değerli basın mensupları aracılığıyla kamuoyunu süreçle ilgili aydınlatıcı bilgileri, işleyen hukuki sürecin getirdiği çerçeve içerisinde kalma zorunluluğundan ayrılmadan, değerli hemşehrilerimize sunma gayreti içerisindeyim.

Bugün itibariyle, bir buçuk yıldır çözüm bulmak için üzerinde çalıştığımız finansal problemlerin çok büyük bir kısmı çözülmüştür. Hacize düşmüş ticari alacaklar, banka kredileri ve yapılandırmaları da dahil olmak üzere resmi borçlarımızın çok büyük bir kısmı halledilmiştir. Bugün itibariyle sadece bir kamu bankası ile çözülmesi gereken bir dilimlik işlem kalmıştır, onun da çözümü ile ilgili olarak yoğun çalışmalarımız devam etmektedir ve olumlu netice almak üzere olduğumuzu da rahatlıkla söyleyebilirim.

Otuz yılı aşkın ticaret hayatım boyunca Cemalettin Tüysüz olarak, beni tanıyan, seven, güvenen dostlarımı, müşterilerimi hiç yanıltmadım. Son bir buçuk yıldır ne yazık ki yaşanan bu talihsiz süreç esasen ticaret hayatının doğal akışı içerisinde yer alan bir durumdur. Tüm ticari işletmelerin borçları, alacakları ve piyasada dönen sermayeleri vardır. Yaşadığımız ailevi sıkıntının akabinde, piyasanın doğal refleksi olarak ortaya çıktığını düşündüğüm ve, Cemalettin Tüysüz olarak asla ve asla şahsıma yönelik olmadığına emin olduğum, güven problemi sebebiyle günlük nakit akış problemleri baş göstermiştir ve sonrasında yaşananlar herkesin malumuduru. Yaşananlar bize güvenen dostlarımızı üzdüğü gibi bizi de çok üzmüştür.

Ancak işletmelerimizin ticari faaliyetlerini durdurma kararı, esasen alacaklılarımızın hak ve hukuklarını korumak adına alınmış bir karardır. Sürekli büyüyen bir açığı yönetmeye çalışmak ve daha büyük sorunları yaşamak yerine, sistemi durdurarak tüm yapıyı baştan revize etme gerekliliği doğmuştur. Ticaret hayatının doğal akışı içerisinde oldukça normal olan bu yapılanma ve yeniden pozisyon alma hamlemiz, iş yapımız ve kent nezdinde tanınan ve sevilen insanlar olmamız sebebiyle, diğer işletmelere göre çok daha büyük bir etki ve tepki

Cemalettin Tüysüz'ü tanıyanlar bilirler ki, hiçbir zaman yalanla ve haramla ilişkim olmamıştır. İnandığım doğrular ve ahlaki değerlerden taviz vermeyerek, elif gibi dimdik bir şekilde yaşamak için mücadele ettiğimi tüm kentimizin bildiğini düşünüyorum. Yıllar içinde yaşadığımız nice sıkıntı ve sorunlara rağmen her zaman ahlaklı ticaret ile yaşadığı tüm zorlukların üstesinden gelmeyi başarmış Tüysüz ailesi, bu sıkıntılı günleri de atlatacaktır. Cemalettin Tüysüz olarak, her zaman olduğu gibi bir kez daha altını çiziyorum, tüm borçlarımızı ödeyeceğiz ve bu sıkıntılı günleri aşıp memleketimiz Kocaelide ticaret hayatının içinde olmaya devam edeceğiz.

Yapılanma çerçevesinde, bize güvenmiş ve emanetlerini bırakmış tüm dostlarımızın gönüllerini ferah tutmalarını rica ediyorum. Halletmek üzere olduğumuz son resmi ticari borçla birlikte, dostlarımızın ödemelerine de kısa süre içinde başlamayı planlıyoruz. Elimizden geldiğince borçlarımızın büyük kısmını hızlı bir şekilde nakden, kalanlarını da belirli bir takvim dahilinde, ticari hayatımıza devam ederek ödeyeceğiz. Bu konuda herkesin, ben Cemalettin Tüysüz'ün namus ve şeref sözüne güveneceğine olan inancımı koruyorum. Ben bu sıkıntılı günleri de bir sınav olarak görüyorum ve inşallah bu sınavdan alnımın akıyla kendimi ve ailemi çıkaracağım. Bu sıkıntıların hallolması için Cemalettin Tüysüz dününü, bugününü, geçmişini, itibarını ortaya koymuştur. Otuz sene dostluk ettiğimiz hemşehrilerimizin bunun bilmelerini istiyorum.

Şu aşamada açıklıkla dile getirebilirim ki, hayata dair tek gayem bütün borçlarımızı ödemek ve ticari hayatıma, memleketim Kocaelide alnım açık, başım dik devam etmek ve kaldığımız yerden önümüze bakarsk işimize gücümüze odaklanmaktır. İnşallah ilk etapta tüm borçlarımızı nakden hızlı bir şekilde kapatacağız. Ancak bu mümkün olmazsa da, herkes bilsin ki Cemalettin Tüysüz işinin başına en kısa sürede geçecek ve kalan borçlarını da çalışarak helal kazancıyla ödeyecektir. Allah bu canı bu bedende tuttukça, bu süreci temizlemek benim boynumun borcudur. Tüm kamuoyunun bilmesini istediğim bir nokta daha şudur ki, ödeme takvimi oluşturulması sürecinde devreye sokacağımız daha farklı kaynaklarımız ve imkanlarımız da mevcuttur. Bu konuda da herkesin müsterih olmasını umuyorum.

Bu çerçevede tüm dostlarımızdan, hemşehrilerimizden, müşterilerimizden tekrardan müsterih olmalarını rica ediyorum. Çok kısa bir süre sonra aranızda olacağım ve önce helalleşip sonra dostça hasret gidereceğiz. Herkesin beklediğini biliyorum ve buradan bekleyen tüm dostlarıma sesleniyorum, belki yarın belki haftaya ama çok kısa bir süre sonra, halledilmesi gereken ufak tefek sorunları da aşıldığı gün, Cemalettin Tüysüz kardeşiniz memlektinde, işlerimin başında olacak ve kendisine yakışanı yapacaktır.

Saygılarımla

Cemalettin Tüysüz

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99