Ahmet Yesevi Camii Yenikent’e çok yakışacak - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Ahmet Yesevi Camii Yenikent’e çok yakışacak

Başkan Bulut’un vizyon projeleri arasında yer alan Ahmet Yesevi Camii, tamamlandığı zaman Yenikent Mahallesi çok önemli bir ibadet merkezine kavuşacak

Projede son aşama

Derince genelinde önemli projeleri bir bir hayata geçiren Başkan Bulut’un üzerinde büyük önemle durduğu Yenikent’e camii projesi hız kazandı. Vatandaşlardan gelen yoğun istek üzerine Yenikent Mahallesi’nde yer alan Emniyet Müdürlüğü’nün yanındaki alanda yapılması planlanan yeni camii projesinde artık son aşamaya geçildi. Projenin tamamlanmasının ardından ihale aşamasına geçilecek olan yeni caminin adının Ahmet Yesevi Camii olması kararlaştırıldı.

850 kişi ibadet edecek
Yenikent Mahallesi sakinlerinin büyük bir merakla beklediği Ahmet Yesevi Camii 2 bin 886 m2’lik alan üzerine inşa edilecek. İki bodrum katına sahip olacak caminin birinci bodrum katında erkek ve bayan eğitim odaları, şadırvanlar ve gasilhane yer alacak. Ahmet Yesevi Camii’nin 2. bodrum katında ise iki adet işyeri, hidrofer, yangın suyu, kazan dairesi ve jeneratör bölümleri yer alacak. 700 m2’lik alana sahip olacak camii katında ise 850 kişi aynı anda ibadet yapma imkanına sahip olacak.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99