Miniklere vatan sevgisi aşılandı - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Miniklere vatan sevgisi aşılandı

Körfez Fatih Sultan Mehmet Bilgievi öğrencileri, şehitlik ziyareti yaptı

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Fatih Sultan Mehmet Bilgievi öğrencilerine vatan ve bayrak sevgisi aşılamak amacı ile şehitlik ziyareti yapıldı

 

ŞEHİTLİĞİ ZİYARET ETTİLER

Bilgievi öğrencilerine son zamanlarda yaşanan üzücü terör olayları ve geçmişte vatan uğruna canlarını feda eden şehitlerimizin önemi aktarıldı.  Öğrenciler, öğretmenleri ile birlikte vatanın bölünmez bütünlüğünün önemi ve vatan sevgisini daha iyi anlayabilmeleri için Körfez asri mezarlığında bulunan Körfez Şehitliği’ni ziyaret etti.

 

“ŞEHİTLİK VE VATANIN ÖNEMİ”

Körfez asri mezarlığında bulunan Körfez Şehitliği’nde Bilgievi öğrencilerine, “Şehitlik ve Vatanın Önemi” konulu sunum yapıldı. Ecdadımızın yüz yıllardır süren vatan mücadelesinin de anlatıldığı sunumda, Osmanlı İmparatorluğu ve Cumhuriyet döneminde yaşanan önemli zaferler anlatıldı. Şehitlik mertebesinin dinimizde ve kültürümüzde önemli bir yeri olduğuna da değinilen sunumda atalarımızın vatanı kurtarmak uğruna gözlerini kırpmadan canlarını feda ettiklerine vurgu yapıldı.

 

ŞEHİTLERE DUA ETTİLER

Yapılan sunumun ardından Bilgievi öğrencileri, geçmişte vatan uğruna canlarını hiçe sayan, bayrağın yere düşmemesi için mücadele eden şehitlerimiz için dua ederek şehitlikten ayrıldılar. 

 

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99