“Dernekler bizim birleştirici gücümüz” - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

“Dernekler bizim birleştirici gücümüz”

Diyanet-Sen Derince Temsilciliği ve Derince Taşköprülüler Derneklerini ziyaret eden Başkan Karaosmanoğlu ve Bulut, önemli mesajlar verdi

İlk ziyaret Diyanet-Sen’e

Derince genelinde incelemelerde bulunan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, STK’larla yaptıkları toplantının ardından günün bir bölümünü de ziyaretlere ayırdı. İlk olarak Deniz Mahallesi Postane Sokak’ta yer alan Diyanet-Sen Derince Temsilciliği’ni ziyaret eden başkanları burada Diyanet-Sen Derince Temsilcisi Çetin Kıranşal ve yönetim kurulu üyeleri ağırladı. Başkanlar Karaosmanoğlu ve Bulut’un ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getiren Kıranşal, camilerin daha işlevsel hale gelmesini sağlamak adına yaptıkları çalışmaları aktardı. Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut da toplumun gelişmesinde, camiler ve din görevlilerinin yerinin büyük önem arz ettiğini ifade ettiler.

Taşköprülüler’e konuk oldular
Başkanlar Karaosmanoğlu ve Bulut, günün ikinci bölümünde ise Çınarlı Mahallesi’nde yer alan Derince Taşköprülüler Derneği’ni ziyaret etti. Taşköprülüler Dernek Başkanı Mustafa Ölmeztürk ve bölge muhtarlarının katıldığı toplantıda hem ülke çapında hem de yerel bazda yapılan çalışmalarla ilgili istişarede bulunuldu. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Taşköprülülerin birlikteliğinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Derneklerimize bugüne dek elimizden geldiğince hizmetler yaptık. Bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz” dedi. Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut ise yaptığı konuşmada “Dernekleri ülkemizin birleştirici gücü olarak görüyorum. Vatandaşlarımızın birbirleriyle iletişimi noktasında köprü görevi gören derneklerimiz, aynı zamanda ülkemizdeki birlik ve beraberliğin pekişmesine de katkı sunuyor” dedi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99