Yarhisar müze gemisinin 9.yılı kutlandı - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Yarhisar müze gemisinin 9.yılı kutlandı

Gölcük Belediyesi Yarhisar Müze Gemisi kuruluşunun 9.yılında,protokol ve Gölcük halkıyla bir araya geldi

1964 yılında A.B.D. inşa edilen Yarhisar, 1964 yılı sonunda ülkemize geldi.1965 yılından 2005 yılına kadar, toplam kırk yıl süresince donanmamızda keşif-karakol gemisi olarak görev yaptı. 1974 Kıbrıs Barış Harekatının Ege safhasında görev aldı.

Hizmet dışı kalmasının ardından Gölcük-Kavaklı sahiline müze olarak yerleştirildi. 27 Ekim 2006 tarihinde törenle açılışı yapılarak, Gölcük Belediyesince aralıksız dokuz yıldır hizmet verdi. Türkiye’nin karaya yerleştirilmiş ikinci su üstü savaş gemisi müzesi, Gölcük’ün de ilk ve tek müzesi olan Yarhisar’ı bugüne kadar 183.262 kişi ziyaret etti.
Protokol ve Gölcük halkı Yarhisar’ın güvertesinde buluştu
Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş’in ev sahipliğinde bir araya gelen Gölcük protokolü ve Gölcük halkı 9.yılı birlikte kutladı. “ yurt içi ve yurt dışından gelen misafirlerle, öğrenci, asker ve ailelerinin ziyaret ederek Türk donanması ve Gölcük hakkında bilgilendirildiği müzemizde, her geçen gün ziyaret sayısının artarak 183.262 kişiye ulaşması, bizleri fazlasıyla memnun etmektedir. Donanma kenti Gölcük’e böyle bir müze kazandırmanın onurunu yaşıyoruz “ dedi. Havanın yağışsız olması sebebiyle gemi güvertesinde yapılan Protokol konuşmalarının ardından, 9. Yıl yaş pastası kesildi. Kokteylin ardından müze gemi gezilerek kutlama sona erdi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99