ŞİKAYET EDEN KOOPERATİF DENETLENSİN - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

ŞİKAYET EDEN KOOPERATİF DENETLENSİN

Üç Minibüs kooperatif başkanları yerel bir gazetede çıkan güzergahlara uymuyorlar haberi üzerine basın açıklaması yaptı.

S.S 41 nolu Gölcük- İzmit Kooperatifi Başkanı Mehmet Malçok, Yazlık Kooperatifi Başkanı Ali Çifçioğlu ve Hisayern Kooperatif Başkanı Tahsin Uzuner yerel gazetede çıkan “ 4 kooperatif vermiş olduğu basın toplantısı asılsızdır. Bahsi geçen SS 41 İzmit Gölcük ve Yazlık Hisareyn Kooperatiflerinin yanlış yaptığını ve sınırlarına tecavüz edildiğini ve bu 3 kooperatifin haksız kazanç elde ettiğini yazmışlar” dediler.

 

 
 

 

ŞİKAYET EDEN KOOPERATİF DENETLENSİN

Kooperatif Başkanları adına basın açıklamsı yapan Malçok “Ancak konu söz ettikleri gibi değil . Biz 50 yıllık bir Kooperatifiz. Hizmetimiz belli saatlerimiz belli 05:30 dan gece 01:15 e kadar hizmet veren araçların %90’ ını yeniliyerek hizmet veren bir kooperatifiz. Bahsi geçen durak Atatürk Anadolu lisesi önü biz İzmit Gölcük Kooperatifi olarak okulunun önünde okul çıkış saatleri 16:10 2 araç İzmit’e giden öğrencilerimiz için.12 metre kooperatif aracımızla 1 adet Yeniyol 1 adet eski yol olarak hizmet vermekteyiz. Atatürk Anadolu lisesi SS 41 nolu güzergahında bahsi geçen İhsaniye ,Saraylı, Kavaklı ,Yeni köy kooperatiflerinin Anadolu Atatürk lisesinin önü için yol belgesi yoktur. Ukomeye dilekçe vererek bahsi geçen Kooperatilerin denetlenmesini istiyoruz” dedi.

KURALLARA UYMUYORLAR

Malçok “SS 41 nolu kooperatif olarak göreve geldiğimizden beri vatandaşı düşünerek bu güne kadar şikayetçi olmadık. Her zaman vatandaşın yanında olduk. İhsaniye Kooperatifi ise güzergahından haberdar mı değilmi ? Donanmadan sonra ilerlediklerinde istedikleri gibi yolcu alımı yapmaktalar kimse herhangi bir şikayette bulunmadı. Donanmadan okulun önünden yolcu ve öğrenci getirmeye devam etti. Peki bu hakları var mı ? Ukome kararı varmı? okulun önüne gelmeye hakkı varmı? Kaldı ki biz kooperatifler olarak birbirimizi şikayet ederek basına vererek hak arama yolunu seçmemeliyiz.Konuşarak iştisare ederek her şeyin çözüleceğini düşünüyoruz. İhsaniye başkanı Özcan bey ulaşım dairesini yerden yere vurarak. İlçe dışı Yeniköy kooperatifi ile içli dışlı oluyor. Yeniköy kooperatifi Gölcüğe gelirken ve giderken her durakta yolcu indirip bindiriyor. Bizler hizmet olsun diye bir şikayette bulunmuyoruz. ilçenin en büyük kooperatifi İzmit Gölcük aynı zaman da Yazlık, Hisareyn D130 karayolu üzeri hizmet eden kooperatifleriz. Bizler D 130 karayolu dışına çıkmıyoruz ve durak dışı yolcu almamaktayız. Bizleri şikayet ederek ne yapmaya çalışıyorlar anlamıyouz. Dostluk esnaflık bu değil esnaf esnafı anlaması diyolok içinde olması gerek .Biz kooperatif olarak ilk hedefimiz önce güzel hizmet ve emek verebilmek” şeklinde konuştu.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99